انتشار:  دوشنبه 13 مرداد 1399  ::  09:12   

آغاز دور دوم مذاکرات کردهای سوریه

سرویس سوریه - دبیر کل حزب الوفاق سوریه از آغاز دور دوم مذاکرات کردهای سوریه و برگزاری اولین جلسه در همین راستا خبر داد.

به گزارش کردپرس، فیضی شنگالی دبیر کل حزب الوفاق سوریه که در قالب احزاب اتحادیه میهنی کرد (PYNK) در مذاکرات اتحاد کردهای سوریه حضور دارد، با اشاره به روند این مذاکرات عنوان کرد: «وارد دومین مرحله از مذاکرات کردهای سوریه با یکدیگر شده ایم. اولین جلسه میان نمایندگان PYNK با نمایندگانی از شورای میهنی کردهای سوریه (ENKS) برگزار شد. دومین جلسه نیز در مدت زمان کوتاهی برگزار خواهد شد».

به نوشته خبرگزاری KRDnews، شنگالی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «جلسه اول در فضای بسیار مثبتی برگزار شد. برای هر کدام از طرفین یک پرونده مشترک ایجاد شد. ولی تصمیم نهایی از سوی هیئت هایی گرفته خواهد شد که به نمایندگی از طرف های حاضر در جلسه حاضر می شوند».

همچنین طاهر حاسف، عضو شورای رهبری ENKS نیز با تأیید خبر آغاز دومین دور از مذاکرات کردهای سوریه عنوان کرد: «تا زمانی که به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم، مذاکرات ادامه خواهد داشت».

لازم به ذکر است، بر اساس اطلاعات به دست آمده در اولین جلسه از دور دوم مذاکرات کردهای سوریه مظلوم کوبانی، فرمانده کل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه به همراه یک نماینده از وزارت امور خارجه آمریکا نیز حضور داشتند.  

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها
#آمریکا