سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  دوشنبه 13 مرداد 1399  ::  13:28   

رئیس اداره محیط زیست سردشت در گفت و گو با کردپرس:

برای اولین بار در ایران حیوان آزاران در سردشت به شلاق محکوم شدند

 سرویس آذربایجان غربی- رئیس اداره محیط زیست سردشت گفت :برای اولین بار در ایران مجرمان حیوان آزاری و برگزاری نزاع سگها،  توسط مقام قضایی به شلاق محکوم شدند.

خالد بایزیدی در گفتگو با خبرنگار کردپرس افزود: علی رغم توصیه ها و هشدارهای مکرر اداره محیط زیست سردشت در خصوص غیرقانونی بودن راه اندازی مسابقات نزاع سگ ها و حیوانات آزاری عده ایی در روزهای پایانی سال گذشته اقدام به برگزاری مسابقه غیرقانونی نزاع سگها کرده بودند که با اعلام جرم اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان به مراجع قضایی معرفی شدند.

 او ادامه داد: برابر پیگیری‌های اداره حفاظت محیط زیست مبنی بر برگزاری میدان نزاع سگ ها و آزار و اذیت این حیوانات و جریحه دار کردن اذهان عمومی اتهام انتسابی متهمین ردیف ۱ تا ۳ این پرونده که در فیلم ها و تصاویر منتشر شده مشخص هستند، محرز و ثابت دانسته و به استناد ماده ۶۸۸ قانون تعزیرات به ۷۴ ضربه شلاق تعزیری محکوم شدند.

بایزیدی بیان کرد: البته این حکم قابل تجدید نظر در دادگاه استان است اما با توجه به جریحه دار کردن اذهان عمومی امکان تایید حکم در مرکز استان نیز وجود دارد.

رئیس اداره محیط زیست سردشت گفت: متاسفانه در این نزاع های حیوانی که مصداق بارز حیوان آزاری است قیمت های میلیونی بر روی این حیوانات گذاشته می شود و افراد با شرط بندی در این مسابقات شرکت می کنند.

او در پایان گفت: سایر پرونده‌های حیوان‌آزاری در سردشت نیز در محاکم قضایی در دست بررسی است و هنوز حکم آنها صادر نشده است.