انتشار:  دوشنبه 13 مرداد 1399  ::  13:58   

دستگیری 5 عضو شورای اسلامی شهر مهاباد به اتهام فساد مالی؛

دومینو برخورد با تخلفات شوراها از مهاباد شروع شد

سرویس آذربایجان غربی- دادستان مهاباد گفت: پنج نفر از اعضای شورای اسلامی شهر مهاباد به اتهام فساد مالی روز گذشته در این شهرستان دستگیر شدند.

اصلان حیدری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار کردپرس افزود: به‌دنبال گزارش‌های مردمی مبنی بر فساد مالی و تخلف در شهرداری مهاباد، روز گذشته پنج نفر از اعضای شورای اسلامی شهر به اتهام فاسد مالی توسط سربازان گمنام امام زمان (ع) دستگیر شده و هم‌اکنون در بازداشت هستند.

اوبا بیان اینکه دستگیری این افراد در ادامه دستگیری شماری از کارکنان شهرداری مهاباد انجام گرفته، اظهار داشت: پیشتر نیز هفت نفر از کارکنان شهرداری به اتهام فساد مالی دستگیر شده بودند.

دادستان مهاباد اظهار داشت: تحقیقات بیشتر در این زمینه همچنان ادامه دارد و در روزهای آینده با تکمیل اطلاعات، گزارش و نتیجه نهایی به رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

حیدری اضافه کرد: تداوم این روند و پیگیری بیشتر نهادهای نظارتی بر سلامت اداری در شهرستان به‌خصوص شهرداری این شهر علاوه بر افزایش اعتماد عمومی منجر به اصلاح امور و سلامت بیشتر مدیریت شهری خواهد شد.

به گزارش کردپرس، به دنبال گزارشات مردمی مبنی فساد مالی و تخلف تعدادی از کارکنان شهرداری مهاباد پنجم مرداد ماه، 5 نفر از پرسنل شهرداری این شهر دستگیر شدند و دادستان شهرستان مهاباد نیز در نهم مرداد ماه با تاید خبر دستگیری این افراد از بازداشت 2 نفر دیگر از پرسنل خبر داد که مجموعاً تا این لحظه ۷ نفر به اتهامات مختلف مالی بازداشت شده‌اند.

 انتقاد از نبود شفافیت مالی در شهرداری مهاباد مدت‌هاست تبدیل به سوژه فضای مجازی این شهرستان شده و نبود سیستم جامع و شفاف مالی، یکی از وعده‌های "شورای شیشه‌ای" شهر مهاباد بود که هرگز محقق نشد.

اوایل تیر ماه نیز موضوع اختلاسی میلیونی در شهرداری مهاباد در فضای مجازی این شهر پیچیده بود، ورود و پیگیری دادستان مهاباد به موضوع اتهامات مالی در این شهرداری نشان از تحقق سلامت اداری و شفافیت در راستای اطلاع رسانی صحیح به آحاد جامعه و مبارزه با فساد اداری است.