انتشار:  دوشنبه 13 مرداد 1399  ::  20:03   

مرگ 7 تن دیگر با کرونا در آذربایجان غربی در یک روز

سرویس آذربایجان غربی- رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت:  با اضافه شدن 7 تن دیگر مجموع فوتی های کرونا در آذربایجان غربی به 764 نفر رسید.

به گزارش کردپرس، دکتر جواد آقازاده در گفت و گو با کردپرس افزود: در تاریخ 12 مرداد ماه، 446 مورد بستری در استان داشته ایم که 209 مورد بیمار قطعی مبتلا به ویروس کرونا و 237 مورد مشکوک به ابتلا هستند.

او گفت: در آی سی یو  134 بیمار مبتلا به کرونا بستری شده اند که از این تعداد 34 نفر بد حال و به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اظهار کرد: با  7مورد فوتی جدید در این روز، مجموع فوتی های استان به 764 مورد افزایش یافت.

او بیان کرد: تا این تاریخ،  در ارومیه 161، خوی 152، مهاباد 117، بوکان 86، میاندوآب 59، سلماس 37، پیرانشهر 33،  تکاب 30، نقده 24، شاهین دژ 23، سردشت 11، اشنویه 10،  چایپاره 6، شوط 5،  چالدران 4، ماکو و پلدشت هر کدام 3 نفر جان باخته اند.

دکتر آقازاده تاکید کرد: در مجموع روند بستری ها کاهشی است از وضعیت قرمز به وضعیت هشدار رسیدیم اما هر گونه رفتار خطرناک ممکن است دوباره سبب برگشتن استان به وضعیت قرمز شود.

او افزود: مهاباد، خوی، تکاب، بوکان و پیرانشهر بیشترین آمار فوتی به نسبت جمعیت را دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اظهار کرد: مردم سعی کنند پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و با همکاری یکدیگر چرخه ویروس قطع شود. عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در اجتماعات مردمی می تواند در افزایش آمار مبتلایان و مرگ و میر تاثیر داشته باشد.

دکتر آقازاده با اشاره به اهمیت بالای ماسک در پیشگیری از بیماری گفت: در وهله اول مردم از حضور در تجمعات خودداری کنند و در صورت لزوم حضور در بیرون از خانه فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و حتما از ماسک استفاده کنند، دستان خود را با آب و صابون بشویند در غیر این صورت وضعیت حادتر و بدتر خواهد شد.