انتشار:  دوشنبه 13 مرداد 1399  ::  20:25   

در سالگرد کشتار ایزدی ها توسط داعش؛

دیدار نخست وزیر عراق با شماری از ایزدی های آزاد شده از دست داعش

سرویس عراق و اقلیم کردستان - "مصطفی الکاظمی" نخست وزیر عراق امروز دوشنبه با شماری از نمایندگان ایزدی های نجات یافته از اسارت داعش دیدار کرد.

 

به گزارش کرد پرس، بخش رسانه ای دفتر نخست وزیری عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: به مناسبت سوم اوت، سالروز کشتار ایزدی ها توسط داعش در سال 2014، مصطفی الکاظمی ضمن استقبال از یک هیئت از زنان و مردان ایزدی شنگال که از چنگال داعش رهایی یافته اند، یاد و خاطره قربانیان جنایات داعش را گرامی داشت و جنایات این تشکیلات تروریستی علیه ایزدی ها را به شدت محکوم کرد.

الکاظمی تأکید کرد: جنایات داعش علیه ایزدی ها، آلامی برای همه عراقی ها بود که هرگز تکرار نخواهد شد و به مثابه جنایت زشتی است که توجه افکار عمومی جهان را به خود جلب کرد. همچنین باعث شده همه جهانیان از آنها در مقابل جنایاتی که علیه ایزدی ها انجام شد، حمایت کنند.

نخست وزیر عراق بر زنده نگه داشتن خاطره این جنایات زشت با هدف باقی ماندن آن در ذهن نسل های آینده مردم عراق و جلوگیری از فراموشی جنایات و وحشی گری داعش و قهرمانی نیروهای عراقی در مبارزه با تروریسم تأکید کرد و گفت: دولت بر حمایت از همه گروههای قومی و مذهبی عراق و حفظ هویت آنها تأکید دارد. زیرا تنوع هویتی یکی از عناصر قدرت کشور است.

الکاظمی در پایان بر جستجوی جدی برای یافتن ایزدی های ربوده شده توسط داعش و تبدیل این موضوع به یک تلاش بین المللی با هدف بازگرداندن آنها به خانواده هایشان تأکید کرد.