انتشار:  دوشنبه 13 مرداد 1399  ::  23:29   

نماینده جنبش تغییر در مجلس عراق:

روزی خواهد رسید که توافق های پنهانی فروش شنگال آشکار گردد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده جنبش تغییر در مجلس عراق اعلام کرد که روزی خواهد رسید جزئیات توافقات پنهانی فاجعه فروش شنگال افشا شده و مسببین این جنایت در برابر عدالت بایستند.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت شارپرس، هوشیار عبدالله با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیس بوک، به مناسبت ششمین سالگرد اشغال شنگال توسط داعش و قتل عام کردهای ایزدی اعلام کرد که این فاجعه از تمامی خیانت ها و فجایعی که احزاب کردستانی و به ویژه حزب دمکرات کردستان (پارتی) بر سر مردم کُرد آورده اند، بزرگتر است.

نماینده جنبش تغییر در مجلس عراق تاکید کرد که یک روز جزئیات همه توافق های  پنهانی فاجعه فروش شنگال افشا شده و از این طریق مسئولین و مسببین این جنایات در برابر عدالت بایستند.

همچنین اشاره کرده که در سال 2017 به صورت رسمی و با جمع آوری تعداد لازم امضا در مجلس درخواست تشکیل کمیته ای برای تحقیق در مورد دلایل سقوط شنگال، را مطرح کرده اند، اما این تلاش علیرغم اینکه از سوی مردم و نمایندگان مجلس موردحمایت قرار گرفت، توسط دستی (جریانی) خاص عقیم ماند.

هوشیار عبدالله تاکید کرده که هنوز بر تحقیق نهادهای رسمی عراق و به ویژه دولت و مجلس در مورد این فاجعه پافشاری می کنند و اعلام کرده:" نباید آن جنایت بزرگ، آن فروختن و عقب نشینی بدون هیچ مجازاتی بماند."