سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 15 مرداد 1399  ::  21:13   

مشاور نخست وزیر عراق:

تداوم شیوع کرونا به معنای لغو انتخابات در عراق نیست

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مشاور نخست وزیر عراق به سؤالی درباره برگزاری انتخابات در سایه شیوع بیماری کرونا پاسخ داده و تاکید کرد که تداوم شیوع کرونا به معنای لغو انتخابات در عراق نیست.

به گزارش کردپرس به نقل از شفق نیوز، "عبدالحسین الهنداوی" مشاور نخست وزیر عراق گفت: امیدواریم بیماری کرونا در مرحله آینده و قبل از فرا رسیدن زمان برگزاری انتخابات زودهنگام به پایان برسد و ما در حال حاضر بر اساس گزارش های خوش بینانه در این باره، برنامه ریزی می کنیم.

الهنداوی افزود: در همه کشورها، زمانی که عوامل طبیعی قهری به وجود می آیند درباره مسائلی از این قبیل تجدید نظر صورت می گیرد و درباره هر اتفاقی که پیش می آید در همان زمان تصمیم گیری خواهیم کرد. با این وجود ما امیدواریم قبل از فرا رسیدن زمان برگزاری انتخابات، این بیماری به پایان برسد.

مشاور نخست وزیر عراق افزود: ادامه شیوع این بیماری برای یک دوره طولانی به معنی لغو انتخابات در عراق به دلیل آن نیست. همچنین امکانات فنی لازم در این زمینه وجود دارد و می توان انتخابات را براساس پروتکل های بهداشتی و پیشگیری سخت گیرانه انجام داد تا سلامتی شهروندان حفظ شود که این امر بسیار ساده و قابل تحقق است.

عبدالحسین الهنداوی خاطرنشان کرد: برای همین هدف نشست ها و بررسی های متعددی قبل از برگزاری انتخابات با هدف بررسی اوضاع انتشار بیماری برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

یادآور می شود مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق شامگاه جمعه گذشته، روز ششم ژوئن 2021 (16 خرداد 1400) را به عنوان زمان برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در این کشور اعلام کرد.