سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 16 مرداد 1399  ::  10:20   

عضو فراکسیون سائرون در مجلس عراق:

90 درصد فراکسیون های سیاسی مجلس عراق تمایلی به انتخابات زودهنگام ندارند

سرویس عراق و اقلیم کردستان – یک عضو فراکسیون سائرون در مجلس عراق تأکید کرد: 90 درصد فراکسیون های سیاسی مجلس، تمایلی به برگزاری انتخابات ندارند و تعیین زمان برگزاری انتخابات از سوی نخست وزیر، فقط با هدف جلب رضایت افکار عمومی انجام گرفته است.

 

به گزارش کرد پرس به نقل از المعلومه، "ریاض محمد" عضو فراکسیون سائرون در این باره همچنین گفت: شرایط کشور به هیچ عنوان برای برگزاری انتخابات مناسب نیست و بحران های بزرگی در کشور وجود دارد که مانعی بر سر برگزاری انتخابات به شمار می آید. از جمله این موارد، بحران مالی و بهداشتی است. از سوی دیگر مجلس قوانین مربوط به انتخابات را تصویب نکرده است و هیچ تصمیم واقعی برای اجرای آن وجود ندارد.

این نماینده مجلس عراق تصریح کرد: 90 درصد جریانات سیاسی موجود، رغبتی به برگزاری انتخابات زودهنگام ندارند و فقط در رسانه ها این موضوع را تأیید می کنند. از سوی دیگر، مصطفی الکاظمی نیز تلاش می کند با تعیین زمان برگزاری انتخابات زودهنگام، رضایت افکار عمومی خشمگین از کمبود خدمات را به دست آورد.

یادآور می شود ائتلاف سائرون روز سه شنبه با صدور بیانیه ای، اعلام ششم ژوئن سال آینده میلادی (16 خرداد 1400) برای برگزاری انتخابات زودهنگام مجلسی در عراق را یک اقدام سیاسی با هدف کاستن از فشار افکار عمومی بر دولت دانست.