انتشار:  پنج‌شنبه 16 مرداد 1399  ::  14:15   

پرداخت ۵۷۵ میلیارد ریال تسهیلات تبصره ۱۸ ملی به متقاضیان در کردستان

سرویس کردستان- مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری کردستان، از پرداخت ۵۷۵ میلیارد ریال تسهیلات از محل تبصره ۱۸ ملی، در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، کمال حسینی گفت: تا تاریخ ۹۹/۵/۱۵ به ۳۹ واحد تولیدی متقاضی، مبلغ ۵۷۵ میلیارد ریال تسهیلات از محل تبصره ۱۸ ملی جهت تامین سرمایه درگردش و سرمایه ثابت مورد نیاز، مصوب و پرداخت شده است.

وی در این خصوص اظهار داشت: پس از ابلاغ اعتبارات تبصره ۱۸ ملی بخش صنعت و شروع عملیات پرداخت این تسهیلات به واحدهای تولیدی ، در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان که به ریاست استاندار محترم برگزار شد، عملکرد بانک های عامل استان مورد بررسی قرار گرفت.

حسینی افزود: با توجه به روند کند جذب تسهیلات در ماه های فروردین و اردیبهشت، به دستور استاندار محترم، کارگروه ویژه ای به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، تشکیل شد تا ضمن بررسی و رفع مشکلات و موانع موجود، زمینه جذب و پرداخت حداکثری تسهیلات مذکور و تامین منابع مالی مورد نیاز واحدهای تولیدی فراهم شود.

وی در ادامه گفت: پس از تشکیل کارگروه ویژه، بلافاصله جلسات تخصصی با حضور تک به تک بانک های عامل، مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط و مجریان طرح های تولیدی متقاضی، در محل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری برگزار شد که هر کدام از این جلسات منتج به اخذ مصوبات لازم و تسهیلگری مناسب شد.

حسینی در پایان خاطرنشان کرد: به دنبال پیگیری های به عمل آمده و رفع مشکلات و موانع، و با همکاری و تعامل خوب بانک های عامل در استان، تا تاریخ ۹۹/۵/۱۵ مبلغ ۵۷۵ میلیارد ریال تسهیلات از محل تبصره ۱۸ به ۳۹ واحد تولیدی مصوب و پرداخت شده است.

شایان ذکر است، تسهیلات تبصره ۱۸ جهت سرمایه در گردش، بازسازی و نوسازی و تکمیل طرح های نیمه تمام بخش صنعت با نرخ 12 درصد به متقاضیان پرداخت می شود.