انتشار:  پنج‌شنبه 16 مرداد 1399  ::  15:14   

مدیر روابط عمومی شرکت برق کردستان خبر داد:

ضعف ولتاژ برق در مناطق حاشیه کردستان/ مصرف برق در کردستان مدیریت شد

سرویس کردستان- مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: حدود 95 درصد مشترکان برق استان کردستان ولتاژ وضعیت سبز و دارای استاندارد قانونی دارند اما هنوز در مناطق حاشیه شهرها ضعف ولتاژ وجود دارد که برنامه های برای اصلاح آن در دستور اقدام است.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، کوهسار رسولی تبار که به مناسبت روز خبرنگار در دفتر خبرگزاری کُردپرس حضور یافت،  گفت: امسال خوشبختانه تاکنون مصرف برق کردستانی ها در وضعیت قرمز قرار نگرفته  این در حالی است که سال گذشته چندین بار کردستان در وضعیت قرمز قرار گرفت.

او این وضعیت را مدیون دو عامل همراهی مردم و ایجاد زیرساخت ها دانست و افزود: امسال خوشبختانه مردم در مصرف برق با شرکت توزیع همراهی کردند و از مصرف اضافه در ساعات پیک خودداری کردند که این مسئله یکی از عوامل مهم کاهش مصرف برق در استان شد و باعث شد که تنها چند روز وضعیت آن زرد و سایر روزها سبز باشد.

رسولی تبار ادامه داد: دومین عامل در مدیریت مصرف برق در کردستان، زیرساخت هایی است که در دو سال اخیر صورت گرفته از جمله کنتورهای هوشمندی که در مزارع کشاورزی استقرار پیدا کرده و برق مشترکان کشاورزی و صنعتی پر مصرف در ساعات پیک برق شان قطع می شود که فشار به بخش های تجاری و خانگی وارد نشود.

او با بیان اینکه شرکت توزیع برق ماهیت خدمات رسانی دارد، یادآور شد: بالغ بر 640 مشترک در کل استان از طیف های مختلف وجود دارد که قصد داریم ساختار شبکه را به طورکلی تغییر دهیم. بر همین اساس اقداماتی از جمله اصلاح ولتاژ شبکه در دستور کار داریم که بالغ بر 45 میلیارد تومان هزینه برای آن در نظر گرفته شده است.

رسولی تبار همچنین از الکترونیکی شدن 85 نوع از خدمات شزکت توزیع برق کردستان خبر داد و افزود: از ابتدای مهر 85 نوع از خدمات این شرکت، از جمله درخواست انشعاب، تفکیک انشعاب، درخواست جابجایی و ..... الکترونیکی می شود.