انتشار:  پنج‌شنبه 16 مرداد 1399  ::  17:02   

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد؛

اهمیت نقش آذربایجان غربی در تقویت روابط ایران و جمهوری آذربایجان

سرویس آذربايجان غربي- معاون وزیر و سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تقویت مراودات اقتصادی در اولویت گسترش روابط با جمهوری آذربایجان قرار دارد و با توجه به ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی استان آذربایجان غربی، این استان می تواند در تقویت روابط ایران و جمهوری آذربایجان نقش کلیدی ایفا کند.

به گزارش کردپرس، سید عباس موسوی ظهر امروز در نشست با برخی مدیران دستگاه های اجرائی استان با تاکید بر اینکه اهداف سیاسی،امنیتی و تجاری، اقتصادی و فرهنگی، تمدنی در هدف گذاری روابط با کشورهای مختلف مدنظر قرار می گیرد، افزود: ایران و جمهوری آذربایجان از اشتراکات خوبی برخوردار هستند که توجه به این اشتراکات به گسترش و تقویت روابط منجر می شود.

او با اشاره به ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی آذربایجان غربی ادامه داد: تقویت مراودات اقتصادی در اولویت گسترش روابط با جمهوری آذربایجان قرار دارد و این استان می تواند در تقویت روابط ایران و جمهوری آذربایجان نقش کلیدی ایفا کند.

معاون وزیر امور خارجه ادامه داد: برطرف نمودن مسائل و مشکلات تجاری با جمهوری آذربایجان به  منظور دستیابی به چشم اندازهای اقتصادی در دستور کار قرار دارد.

در این نشست مدیران فرهنگی و اقتصادی ضمن تبیین ظرفیت های استان مسائل و راهکارهای پیشنهادی برای تقویت روابط ایران و جمهوری آذربایجان را مطرح نمودند.

گفتنی است؛ سید عباس موسوی، به زودی به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان مستقر خواهد شد.