انتشار:  پنج‌شنبه 16 مرداد 1399  ::  18:51   

خانه مطبوعات هفتم در ایلام و امیدآفرینی برای اهالی رسانه

سرویس ایلام - رییس خانه مطبوعات استان ایلام بر حل مشکلات صنفی اهالی رسانه استان از طریق خانه هفتم تأکید کرد و گفت: ما در خانه مطبوعات به دنبال امید بخشی برای رسانه ها هستیم.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، سامی شهبازی با اشاره به اینکه قلم حرمتش مقدس و رسانه استان به آن حقی که داشته اند، هنوز نرسیده اند، یادآور شد: ما در خانه مطبوعات به دنبال امید بخشی برای رسانه ها هستیم، چرا که بحث بیمه خبرنگاران، حل مشکلات معیشتی و کار های اساسی که بتوانیم در دراز مدت مشکلات مطبوعات و خبرنگاران را حل کند، دنبال خواهیم کرد.

تجلیل از صاحبان قلم ورسانه از طریق مجازی و فاصله گذاری اجتماعی

رئیس خانه مطبوعات استان ایلام گفت:  امسال برنامه های خوبی در روز خبرنگار اجرا خواهند شد ولی باتوجه به پدیده منحوس کرونا و بحث پروتکل های بهداشتی، قطعا نمی توانیم یک مراسم به سبک و سیاق سال های گذشته داشته باشیم.

«سامی شهبازی» در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: برای تجلیل از صاحبان قلم و رسانه هئیت مدیره برنامه هایی را از طریق فضای مجازی و فاصله گذاری اجتماعی در دستور کار خود دارد و در راستای تکریم اهالی رسانه با رایزنی که با صدا و سیما استان خواهیم داشت، ساعتی از برنامه های شبکه استانی به 17مرداد روز خبرنگار اختصاص خواهد یافت تا خبرنگاران ایده و خاطرات خود را برای مردم که قدر شناس رسانه ها هستند بیان کنند.

وی یادآور شد: خوشبختانه در استان در حوزه رسانه ها و مطبوعات پیشرفت های خوبی داشته ایم ولی تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم، قطعا با تلاش هئیت مدیره خانه مطبوعات و هم افزایی که در بین رسانه ها و خبرنگاران شکل خواهد گرفت شاهد توسعه و پیشرفت بیشتری در بحث رسانه های استان خواهیم بود.

برنامه های خانه مطبوعات استان بر اساس خرد جمعی خواهد بود

وی به پدیده های نو ظهور فضای مجازی که مطبوعات و رسانه ها را تحت تاثیر خود قرار داده است اشاره کرد  و گفت: یکی از اولویت های جدی ما بحث بالا بردن سواد رسانه ای در استان و ارائه  آموزش های لازم در  در حوزه رسانه است.

سرپرست روزنامه رسالت در استان افزود: یکی از  مؤلفه های ارزشمندی که در بحث رسانه ها  در استان داریم این است که مردم رسانه را تکریم می کنند و قبول دارند و مدیران  هم می دانند که هیچ توسعه ای در هیج جایی ایجاد نخواهد افتاد الی  اینکه پیوست رسانه ای داشته باشد و اگر رسانه ها نباشند بحث امید بخشی به مردم هم به چالش کشیده می شود.

شهبازی گفت: اگر در بحث دفاع مقدس آثار مظلومیت و رشادت رزمندگان ما ثبت و ضبط شده است آنجا یک خبرنگار وجود داشته است، در شرایط کنونی هم اگر بخواهیم صدای خدمت گذاری مسئولان را به مردم یا صدای مطالبه گری  مردم را به مسئولان برسانیم اینجا نقش رسانه یک نقش ممتازی است.

وی تصریح کرد: هئیت مدیره جدید خانه مطبوعات با برنامه آمده است و  رویکرد آنها بر مدار دانایی و عقلانیت است و برنامه ها بر اساس خرد جمعی خواهد بود، چرا که ما تنها به تصمیم هئیت مدیره اکتفا نخواهیم کرد و همه اعضای خانه مطبوعات استان در مجموع عالی ترین رکن این خانه هستند، می توانند نظرات و پیشنهادات خود را در گروه خانه مطبوعات که شکل گرفته، مطرح کنند و قطعا از ایده و نظر همکاران رسانه ای استفاده خواهیم کرد.