انتشار:  پنج‌شنبه 16 مرداد 1399  ::  19:59   

فرمانده مرزبانی ناجا در دیدار با اعضای شورای تامین کردستان؛

مرزهای کردستان از امنیت کامل برخوردار است/ مرزبانی از کولبران حمایت می کند

سرویس کردستان-  فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید بر نقش استراتژیک کردستان در کشور گفت: پایانه مرزی باشماق یکی از پایانه‌های فعال و تاثیرگذار در اقتصاد کشور است.

به گزارش کُرد پرس به نقل از ایرنا،  سردار احمدعلی گودرزی در دیدار با اعضای شورای تامین کردستان گفت: به لطف وجود مرزبانان غیور و سایر نیروهای مسلح مرزهای استان از امنیت مطلوبی برخوردار است.

وی با اشاره به حمایت مرزبانی از کولبران، افزود: مرزنشینان مرزبانان واقعی کشور هستند به همین منظور همواره مورد حمایت و پشتیبانی مرزبانی هستند البته برخی با تظاهر به نقش کولبری اقدامات خرابکارانه در مرزها می‌کنند که مرزبانان قاطعانه در مقابل آنها ایستادگی خواهند کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت رسانه برای آگاهسازی مرزنشینان و کولبران اضافه کرد: استفاده از این ظرفیت می‌تواند بیانگر اقدامات فرهنگی و اجتماعی باشد و از بروز آسیب‌ها و جرائم مرزی جلوگیری کند که نیاز است به این امر توجه ویژه ای در سطح استان و کشور شود.

سردار گودرزی با قدردانی از استاندار کردستان بخاطر حمایت مستمر از مرزبانی، یادآور شد: مردم این استان پشتیبان نظام و آرمان مقدس انقلاب اسلامی هستند و با همدلی بین آنها و نیروهای مسلح امنیت و احساس امنیت در استان رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه ایران هشت هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز آبی و خشکی دارد، گفت: اکثر نوار مرزی با کشورهای همسایه، به صورت یک طرفه و توسط مرزبانان جمهوری اسلامی اداره و کنترل می‌شود که این وظیفه مرزبانان را در حراست از مرزها دشوار می‌کند.

فرمانده مرزبانی نیروی انتطامی تاکید کرد: در بحث و مولفه صادارات و واردات، مرزبانی حول محور استانداری همکاری خواهد کرد تا به اقتصاد کشور و استان کمک شایانی شود.

سردار گودرزی بر لزوم مقابله با پدیده شوم قاچاق تاکید کرد و افزود: همه باید بر تحقق شعار سال جهش تولید که توسط مقام معظم رهبری  نامگذاری شده تلاش کنیم و در راستای عملی شدن شعار جهش تولید گام برداریم.

وی در با اشاره به بازدارندگی جرائم تاکید کرد: جرائم مرزی در کشور در پایین ترین سطح ممکن قرار دارد و این نشان از اهتمام ویژه مسوولان و مرزبانان در نوار مرزی کشور است.

مرزبانان در تامین امنیت و مبارزه با قاچاق نقش موثری دارند

استاندار کردستان نیز در این دیدار با اشاره به تلاش شبانه روزی مرزبانان برای تامین امنیت مرزهای استان، گفت: علیرغم تهدیدات پیرامونی در مرزها، به لطف خداوند و حضور غیور مرزبانان و نیروهای مسلح استان، امنیت پایدار در مرزها برقرار است که از این بابت قدردان تلاش رزمندگان مرزبانی هستیم.

بهمن مرادنیا با اشاره به همراهی و همدلی مرزبانی با دستگاه دولتی و نیروهای مسلح در استان، افزود: با تدابیر فرمانده مرزبانی ناجا موضوعات امنیتی مرز به نحو احسن مدیریت شد که جای قدردانی دارد.

وی بر روان سازی صادرات و واردات در مرزها تاکید کرد و یادآور شد: همدلی و خدمتگذاری به مردم موجب توسعه رونق تولید و اشتغال در کشور می شود و باید به این ظرفیت توجه ویژه داشت.

رییس شورای تامین استان کردستان اضافه کرد:  در حوزه مرز اقدامات اقتصادی را شروع کردیم که آماده سرمایه گذاری است این موضوع متکی به امنیتی است که توسط نیروهای مسلح تامین شده است.

وی با اشاره به سو استفاده برخی از کولبران  در مرزهای استان گفت: مرزبانان در تامین امنیت و مبارزه با قاچاق نقش موثری دارند و با روحیه و نشاط در مرزها خدمت می‌کنند.

 

 

 

 

فرمانده مرزبانی ناجا همچنین در دیدار با خانواده استواردوم شهید متین ساعدی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید گرانقدر و شهدای مظلوم مرزبانی با بیان اینکه شهدا واسطه فیض الهی هستند، گفت: باید به شهدا یقین پیدا کنیم و این افتخار بزرگ را به شما خانواده عزیز شهید تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم.

سردار گودرزی یادآور شد: گروهک ها در حاشیه مرزها هستند و قصد دارند امنیت ایران را مخدوش کنند که جوانان عزیز و غیور شما با نثار خون خود در مقابل آنها ایستادگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه شهدا واسطه فیض الهی هستند، افزود: باید به شهدا یقین پیدا کنیم و این افتخار بزرگ را به شما خانواده عزیز شهید تبریک و تسلیت عرض میکنیم.

سردار گودرزی با اشاره به رشادت شهید متین ساعدی در عملیات های مرزی، تاکید کرد: شهادت افتخار و فیض عظما است و مرزبانان را در غم خود شریک بدانید.

فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید بر اینکه تامین امنیت برای مرزبانان کشور افتخار است، گفت: نور سرباز رشید اسلام در این بیت مشاهده و نمایانگر است که موجب افتخار برای کشور است.

استواردوم شهید متین ساعدی ۹ مرداد ماه سال جاری حین کنترل نواری مرزی شمال غرب کشور در منطقه مرزی سردشت به شهادت رسید.