سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  جمعه 17 مرداد 1399  ::  00:26   

آیا دومینوی برخورد با تخلفات مدیریت شهری به سایر ارکان شهرداری مهاباد هم خواهد رسید؟

سرویس آذربایجان غربی- بعد از دستگیری پنج نفر از اعضای شورای اسلامی شهر مهاباد به اتهام فساد مالی، شنیده ها حاکی از گسترش بازداشت ها به سایر ارکان این شهرداری است.

به گزارش خبرنگار کردپرس، به‌دنبال گزارش‌های مردمی مبنی بر فساد مالی و تخلف در شهرداری مهاباد، اوایل مرداد ماه هفت نفر از پرسنل شهرداری مهاباد بازداشت شدند و این دومینوی برخورد با تخلفات در نهایت در 12 مرداد  منجر به بازداشت پنج نفر از اعضای شورای اسلامی شهر به اتهام فاسد مالی  شد.

اکنون انتظارات مردمی از دستگاههای نظارتی این است که تا ریشه کردن فساد از شهرداری مهاباد برخوردها ادامه یابد.

دادستان مهاباد در زمان دستگیری اعضای شورای شهر در گفت و گو با خبرنگار کردپرس گفته بود؛ تحقیقات بیشتر در این زمینه همچنان ادامه دارد و در روزهای آینده با تکمیل اطلاعات، گزارش و نتیجه نهایی به رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

به گفته اصلان حیدری؛ تداوم این روند و پیگیری بیشتر نهادهای نظارتی بر سلامت اداری در شهرستان به‌خصوص شهرداری این شهر علاوه بر افزایش اعتماد عمومی منجر به اصلاح امور و سلامت بیشتر مدیریت شهری خواهد شد.

انتقاد از نبود شفافیت مالی در شهرداری مهاباد مدت‌هاست تبدیل به سوژه فضای مجازی این شهرستان شده و نبود سیستم جامع و شفاف مالی، یکی از وعده‌های "شورای شیشه‌ای" شهر مهاباد بود که هرگز محقق نشد.

ورود و پیگیری دادستان مهاباد به موضوع اتهامات مالی در این شهرداری نشان از تحقق سلامت اداری و شفافیت در راستای اطلاع رسانی صحیح به آحاد جامعه و مبارزه با فساد اداری است.