انتشار:  جمعه 17 مرداد 1399  ::  01:57   

رییس سازمان جهاد کشاورزی:

توسعه کرمانشاه با همراهی و تعامل با رسانه ها میسر است

سرویس کرمانشاه _ نوربخش حاتمی گفت: پیشرفت، توسعه و تعالی کرمانشاه با همراهی و تعامل با رسانه ها و خبرنگاران میسر است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه در آیین تجلیل از خبرنگاران کرمانشاه به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار که در سرسرای اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد؛ اظهار داشت: بخش کشاورزی استان کرمانشاه دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار بالای است و این بخش توان رفع مشکلات بیکاری و مسایل اقتصادی مردم را دارد.

وی افزود:کرمانشاه دارای ۹۴۰ هزار هکتار زمین زراعی است و سالانه بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی در استان تولید می شود.

حاتمی در ادامه گفت: برخورداری از اقلیم آب و هوایی چهار فصل، بارش های ۲ برابر میانگین کشوری و امکان تولید بیش از ۹۸ درصد محصولات زراعی و باغی در استان از جمله ظرفیت ها و پتانسیل های بخش کشاورزی کرمانشاه است.

وی قرار گرفتن استان کرمانشاه در جایگاه اول بیکاری کشور را با وجود این ظرفیت ها و پتانسیل ها زیبنده ندانست و گفت: از اصحاب رسانه درخواست می کنیم در معرفی توانمندی ها و ظرفیت های بخش کشاورزی استان در سطح ملی و بین المللی به ما کمک کنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه از رسانه ها خواست به معرفی فرصت های سرمایه گذاری و اجرای درست برنامه های تدوین شده کمک کنند و در ادامه تاکید کرد: در این سازمان از هرگونه نقد، انتقاد و پیشنهادی استقبال می کنیم و همیشه پاسخگوی اصحاب رسانه بوده و هستیم.

حاتمی افزود: از رسانه ها می خواهیم عملکرد سازمان جهاد کشاورزی را نقد کنند و برای توسعه این بخش به مسوُولان این سازمان راهکار پیشنهاد دهند.

وی بخش کشاورزی کرمانشاه ررا مستعد و توانمند دانست و گفت: این استان دارای ذخایر ارزشمندی در این بخش است که نه تنها توان تامین نیازهای مردم استان بلکه توان تامین نیاز دیگر استان ها را داراست و حتی بخشی از تولیدات استان هم به خارج از کشور صادر می شود.

حاتمی معرفی درست بخش کشاورزی را یکی از رسالت های سازمان جهاد کشاورزی دانست و گفت: از خبرنگاران و رسانه ها نیز درخواست می کنیم در این راستا ما را کمک کنند. 

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از زحمات و تلاش های خبرنگاران استان کرمانشاه تجلیل شد.