انتشار:  جمعه 17 مرداد 1399  ::  08:56   

یکی از مسئولان جنبش اصلاح کُردستان سوریه در گفت‌وگو با کُردپرس عنوان کرد؛

گفت‌وگوهای دور دوم گروههای کرد سوری مثبت است

سرویس سوریه-یکی از مسئولان جنبش اصلاح کُردستان سوریه:دو طرف باید به یک مرجعیت سیاسی واحد برای اداره کُردستان سوریه برسند.
 

«عبدالوهاب احمد» مسئول هماهنگی عمومی جنبش اصلاح کُردهای سوریه(tevgera çaksazî) که بخشی از جریان شورای میهنی کُرد است، درباره مذاکرات میان جریان‌های کُرد سوریه به کُردپرس گفت:بعد از عید قربان مرحله دوم مذاکرات میان شورای میهنی کُرد(ENKS) و احزاب اتحاد میهنی کُرد(PYNK) از سر گرفته شد.مرحله دوم همانطور که برای رسانه‌ها شفاف شده بود درباره نحوه مدیریت و ایجاد یک مرجعیت سیاسی میان جریان و گروه‌های سیاسی در کُردستان سوریه است و مذاکرات تا این لحظه مثبت دنبال می‌شوند.

وی ادامه داد:موضوع مرجعیت سیاسی در میان کُردهای موضوع بسیار مهمی است که دو طرف بر روی آن گفتگو می‌کنند تا به جمعبندی درباره اداره مشترک سیاسی، مسائل نظامی و مسائل اقتصادی برسند.

وی درباره نیروی نظامی در کُردستان سوریه، گفت:مسئله نظامی یک‌ از مباحث مهم گفتگوهاست که باید هیاتی از متخصصان حوزه نظامی از نیروهای سوریه دموکراتیک و پیشمرگ‌ روژ بر سر آن به مذاکره بپردازند.مذاکرات مناسبی در این زمینه در جریان است و هم آمریکا و هم‌ ژنرال مظلوم کوبانی پذیرفته‌اند که این موضوع حل شود.

وی افزود:هدف از تشکیل یک مرجعیت سیاسی این است که هر سیاست و اقدام نظامی که در کُردستان سوریه اتخاذ می شود زیر نظر این مرجعیت سیاسی انجام گیرد.

مسئول روابط عمومی جنبش اصلاح کُردستان سوریه خاطرنشان کرد:این مرحله برای طرفین بسیار مهم است و همه مسائل با دقت تمام مورد توجه قرار می‌گیرد.

عبدالوهاب احمد خاطرنشان کرد:دو کمیته از دو طرف تشکیل شده و بر سر مسائل مهم در حال گفت‌وگو هستند و ما امیدواریم که توافق نهایی حاصل شود.