انتشار:  جمعه 17 مرداد 1399  ::  12:42   

بزرگ ‌ترین پروژه عمرانی نقده افتتاح شد

سرویس آذربایجان غربی- مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های آذربایجان‌غربی گفت: در آستانه عید سعید غدیرخم، پل ولایت شهرستان نقده و بزرگ ‌ترین پروژه عمرانی این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش کردپرس، حسین پزشکیان در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران افزود: پل ولایت با طولی برابر ‌با ۶۷ و عرض ۳۶ متر، بزرگ‌ترین پروژه عمرانی شهرداری نقده محسوب می‌شود که بر روی گدار چای احداث شده است.

او اظهار کرد: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال، توسط سازمان همیاری شهرداری‌های استان اجرا و به بهره‌برداری رسید.

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌ها با اشاره به ابعاد فنی این پروژه اظهار کرد: این پل در مسیر جاده کمربندی تازه احداث سازمان همیاری به طول بیش از ۳۰۰ متر و با ظرفیت ۶ خط عبوری احداث شده است که پس از ۱۰ سال تأخیر، امروز به همت مهندسان و کارگران سازمان همیاری به بهره برداری رسید.

پزشکیان بیان کرد: با افتتاح این پروژه، تردد وسایل نقلیه باری و ترابری از کمربندی شهرستان نقده تسهیل خواهد شد و به این ترتیب با عدم ورود کامیون‌ها و ماشین‌آلات سنگین به داخل شهر، از ایجاد ترافیک و آلودگی‌های صوتی  جلوگیری خواهد شد.

به گفته مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های ، وجود تاسیسات شهری مثل لوله اصلی گاز، بالا بودن سطح آب‌های زیرزمینی و جاری بودن رودخانه گدار، آزاد سازی زمین‌های شخصی منتهی به پل ولایت، از مشکلات اساسی احداث این پروژه بوده که با همت سازمان همیاری، شهرداری و شورای اسلامی شهرستان نقده رفع شده است.