سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  جمعه 17 مرداد 1399  ::  14:14   

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی:

شهردار جدید میاندوآب معرفی نشود، قانونا برخورد می کنیم

سرویس آذربایجان غربی- معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: شورای اسلامی شهر میاندوآب باید در اسرع وقت نسبت به تشکیل جلسه شورا و انتخاب شهردار اقدامات لازم را انجام دهند، در غیر این صورت بر اساس قانون برخوردهای لازم انجام و نسبت به تعیین تکلیف مدیریت شهری میاندوآب اقدام خواهد شد.

به گزارش کردپرس، از ابتدای سال جاری تا کنون شهرداری میاندوآب بدون شهردار بوده و هر بار شورای شهر در پی معرفی شهردار و سرپرست جدید و کسب رضایت استاندار برای انتخاب های خود بوده اند ولی تا کنون توفیقی کسب نکرده اند.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در پاسخ به حواشی انتخاب شهردار میاندوآب اظهار داشت: پیرو سخنانی که اعضای شورای اسلامی شهر میاندوآب در فضای مجازی مطرح کرده‌اند باید عنوان کنم که در روزهای پایانی سال ۹۸ پس از استعفای شهردار سابق میاندوآب، اعضای شورای اسلامی این شهر، سرپرست این شهرداری را انتخاب و فردی را نیز به عنوان شهردار منتخب معرفی کردند.

آیدین رحمانی ادامه داد: بر اساس قانون و شرایط احراز پست شهرداری بررسی های لازم در دفتر امور بررسی های دفتر شهری و شوراهای اسلامی انجام گرفت و در نهایت به استناد به برخی از مواد و عدم احراز شرایط نسبت به رد شهردار منتخب اقدام شد.

او اضافه کرد: اما  شورای شهر میاندوآب به این موضوع اصرار داشتند و بر اساس قانون این موضوع به هیئت حل اختلاف استان ارجاع داده شد که مقرر شد تا اعضای محترم شورا بر اساس مقررات شورای اسلامی شهر، جهت انتخاب شهردار دوباره اقدام و گزینه جدیدی را معرفی کنند.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت:  در خرداد ماه امسال دوباره شورای شهر اقدام به انتخاب فرد جدیدی کردند پس از آن بر اساس قانون بررسی‌های لازم در خصوص فرد مورد نظر انجام گرفت. اما متاسفانه به استناد بند ۳ ماده 3، شرایط احراز تصدی پست شهردار، سوابق مدیریتی گزینه مورد نظر هم مورد قبول قرار نگرفت.

رحمانی با اشاره به پیگیری‌های اعضای شورای شهر میاندوآب و اصرار بر تایید گزینه انتخابی شورا، بیان کرد: در این موضوع با مساعدت استانداری اقدام به رایزنی و اخذ نظر وزارت کشور کردیم که در تاریخ  چهارم تیر ماه  شرایط تصدی پست شهردار منتخب و سوابق مدیریتی این فرد را بلامانع اعلام می‌کنند و نهایتاً چند روز بعد بر اساس مستنداتی که به عنوان پیمانکار ایشان در همان مجموعه شهرداری قراردادی را منعقد کرده بود، وزارت کشور به جهت اقدام قانونی و بر اساس بررسی‌هایی که در استان انجام گرفته بود و مستند به مفاد قانونی آیین نامه شرایط احراز تصدی پست شهرداری، نسبت به رد این موضوع اقدام  شد.

او ادامه می دهد: بازهم متاسفانه عزیزانمان در شورا بر این گزینه شهردار منتخب تاکید و تلاش می‌کنند تا حکم تایید این فرد را به عنوان شهردار میاندوآب دریافت کنند، اما بر اساس لزوم انتخاب مدیریت شهری و تسریع در فرایند هایی مربوطه با توجه به مشکلاتی که در بحث پسماند در شهر میاندوآب داشتیم مقرر شد تا جلسه فوری جهت انتخاب شهردار میاندوآب برگزار شود.

معاون استاندار تصریح کرد: متاسفانه اعضای شورا با برگزاری جلسه فوری جهت انتخاب شهردار جدید موافقت نکرده اند و اصرارهای نادرست عزیزان در شورای اسلامی سبب شده که مدیریت شهری دچار آسیب جدی شود.

او تاکید کرد: نهایتاً با هماهنگی که با وزارت کشور داشتیم به استناد ماده ۴ آیین نامه احراز شرایط،  اعضای شورای شهر میاندوآب باید در اسرع وقت نسبت به تشکیل جلسه شورا و انتخاب شهردار اقدامات لازم را انجام دهند.

رحمانی بیان کرد: در غیر این صورت بر اساس قانون برخوردهای لازم انجام و نسبت به تعیین تکلیف مدیریت شهری میاندوآب اقدام خواهد شد.

به گزارش کردپرس، حکم شهردار منتخب میاندوآب که اواسط خرداد ماه به استانداری آذربایجان غربی معرفی شده بود، هنوز تایید نشده و شهر میاندوآب از ابتدای سالجاری تا کنون، بدون شهردار اداره می شود.

به گفته رییس شورای شهر میاندوآب؛ تمام نامه‌ها و مکاتبات به صورت قانونی موجود است اما باز مسوولین مربوطه مانع صدور حکم بدون دلایل موجه و قانع کننده شده‌اند که به طور جد و از طریق قانونی پیگیر موضوع خواهیم بود