انتشار:  شنبه 18 مرداد 1399  ::  20:20   

نماینده حزب دمکرات کردستان در مجلس عراق:

آنان که از کاظمی خواستند حقوق کارمندان اقلیم کردستان را پرداخت نکند، از نمایندگان کُرد هستند

 سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده حزب دمکرات کردستان (پارتی) در مجلس عراق، اعلام کرد که برخی نمایندگان کُرد مجلس عراق برای تامین منافع خود از نخست وزیر عراق درخواست کرده اند، بودجه حقوق کارمندان و حقوق بگیران اقلیم را پرداخت نکند.

به گزارش کردپرس، شیروان جمال خدر نماینده حزب دمکرات کردستان (پارتی) در مجلس عراق به سایت خبری باس نیوز گفت  که چند نماینده کُرد مجلس عراق که همیشه علیه اقلیم کردستان موضع گیری کرده اند و می خواهند وضعیت زندگی مردم اقلیم همیشه دشوار باشد که بتوانند خود را در رسانه ها به عنوان قهرمان نشان دهند، از مصطفی کاظمی نخست وزیر عراق درخواست کرده اند بودجه تامین حقوق کارمندان و حقوق بگیران اقلیم را پرداخت نکند.

وی با تاکید بر اینکه تلاش های این افراد ناکام خواهد بود، گفت که بسیار ناخوشایند است نمایندگان کردها خواستار قطع حقوق و امتیازات اقتصادی خود شوند.

همچنین گفت که این نمایندگان نزد کاظمی نیز اعتباری ندارند و در اقلیم مدعی حقوق کارمندان شده و در بغداد تلاش می کنند دولت عراق این حقوق را پرداخت نکند و از مردم اقلیم خواست در باره این افراد هوشیار باشند.

باس نیوز در این خبر اشاره کرده که کاظمی در آخرین نشست خود با هیئت مذاکره کننده اقلیم کردستان اعلام کرده برخی از نمایندگان و مقامات کُرد در بغداد و مسئولین حزبی اقلیم از وی خواسته اند بودجه حقوق کارمندان اقلیم را پرداخت نکند و با اعمال فشار مانع از حل معضل حقوق کارمندان اقلیم می شوند.

باس نیوز همچنین اعلام کرده که برخی نمایندگان کُرد و مقامات حزبی در اقلیم کردستان که در  کابینه دولت نیز سهیم هستند از کاظمی خواسته اند با استفاده از نیروی قهریه سلطه بغداد بر اقلیم را تحمیل کرده و پیش از آن نیز هیچ بودجه ای را به اقلیم پرداخت نکند.

این سایت خبری مدعی شده که افراد و جریان های مذکور، به صورت علنی خواهان حذف ساختار و کیان سیاسی اقلیم کردستان شده و درخواست می کنند دولت عراق با استان های اقلیم نیز مانند دیگر استان های عراق برخورد کند و در سطح اقلیم نیز تلاش می کنند سطح درخواست و مطالبات مردم را از مسائل اساسی و ملی به حقوق ماهیانه تقلیل دهند و از این طریق دولت اقلیم را برای سازش بر سر حقوق قانونی اقلیم تحت فشار قرار دهند.