انتشار:  شنبه 18 مرداد 1399  ::  20:49   

سخنگوی فراکسیون حزب دمکرات در مجلس عراق:

اختلاف نظر بسیاری بر سر برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق و قانون آن وجود دارد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سخنگوی فراکسیون حزب دمکرات (پارتی) در مجلس عراق، با اشاره به اینکه مشکلات و اختلاف نظرهای بسیاری بر سر برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق و قانون آن وجود دارد، پیش بینی کرد، انتخابات به دلیل این مشکلات برگزار نمی شود.

به گزارش کردپرس به نقل از شارپرس، آرام ناجی بالته ایی سخنگوی فراکسیون حزب دمکرات کردستان (پارتی) با اشاره به اینکه اختلاف نظرهای بسیاری بر سر برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق وجود دارد، گفت که این اختلاف نظرها شامل، نحوه تعیین حوزه های انتخاباتی، قانون انتخابات و بسیاری مسائل دیگر است.

وی افزود از سوی دیگر اختلافات و مشکلات عمیق و قدیمی بسیاری در مورد قانون انتخابات نیز میان احزاب سیاسی عراقی وجود دارد و برخی خواهان تعیین استان ها به عنوان حوزه انتخاباتی و برخی خواستار تعیین حوزه های متعدد هستند.

همچنین گفت که انتقادات بسیاری هم به کمیسیون عالی انتخابات عراق به دلیل انتخاب کادر مرکزی آن وجود دارد و کمیسیون فاقد تخصص و توانایی لازم بوده و این مسئله نیز اختلافات میان احزاب را تشدید کرده است.

پیشتر مصطفی کاظمی نخست وزیر عراق 6 ژوئن 2021 میلادی را به عنوان موعد برگزاری انتخابات زودهنگام اعلام کرده، اما آرام ناجی بالته ایی پیش بینی کرد به دلیل مشکلات مذکور و نیز مشکل اقتصادی و بحران ناشی از آن در عراق، امکان برگزاری انتخابات وجود ندارد.