انتشار:  شنبه 18 مرداد 1399  ::  21:32   

انتقاد برخی رسانه های آمریکا از توافق نفتی با کردهای سوریه

سرویس جهان- نشریه دیفنس وان نه تنها توافق نفتی با کردهای سوریه را به ضرر منافع ملی این کشور می داند بلکه خواستارخروج بقیه نیروهای این کشور از سوریه است.

 

به گزارش کردپرس، خبر توافق نفتی کردهای سوریه با آمریکا که هفته گذشته توسط مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا اعلام شد، با وجود این که مورد استقبال کردها قرار گرفت اما مخالفت های منطقه ای و حتی داخلی در آمریکا را به دنبال داشت.

ترکیه، دولت سوریه و روسیه توافق نفتی میان کردهای سوریه و یک شرکت آمریکایی را محکوم کرده و آن را نقض حاکمیت سوریه دانسته اند.

در این میان برخی رسانه های آمریکا این مسئله را زیاد به نفع این کشور نمی دانند. رسانه ای مانند نشنال اینترست معتقد است وزیر خارجه آمریکا با اعلام این خبر در برابر نمایندگان سنا آنان را گمراه کرده است.

نشریه دیفنس وان نزدیک به دولت آمریکا هم در یادداشت کوتاهی توافق نفتی میان کردهای سوریه و یک شرکت آمریکایی را که موجب ادامه حضور نیروهای آمریکا بدون داشتن برنامه ای خاص در سوریه می کند، نادرست می داند.

برخی دیگر از رسانه های این کشور به حجم ناچیز منابع نفتی سوریه که بخشی از آن تحت کنترل کردهاست اشاره کرده و گفته اند این معامله به صرفه نیست.

نشریه دیفنس وان هشدار داده است ادامه حضور 500 سرباز آمریکایی در سوریه به خاطر معامله یک شرکت آمریکایی با کردها عاقلانه نیست و این مسئله نمی تواند به نفع امنیت ملی کشور باشد.

این نشریه با اشاره به این که کشورهای منطقه مخالف معامله نفتی کردهای سوریه با آمریکا هستند، هشدار داده است این مسئله می تواند جان سربازان آمریکا در سوریه را به خطر بیاندازد.

کد خبرنگار: 40101