انتشار:  شنبه 18 مرداد 1399  ::  23:23   

اخذ 1 میلیون و 200 هزار تومان توسط اقلیم کردستان بابت تست کرونا در مرز باشماق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مقامات مرزی اقلیم کردستان در گذرگاه مرزی باشماق،  اعلام کردند که مبلغ 60 هزار دینار معادل 1 میلیون و 200 هزار تومان از همه مسافرینی که قصد ورود به اقلیم را داشته باشند، دریافت می شود.
 

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری آوینه، مختار حاجی علی سخنگوی مدیریت گذرگاه مرزی باشماق میان ایران و اقلیم کردستان اعلام کرد که از همه افرادی که قصد ورود به اقلیم را داشته باشند، آزمایش کرونا گرفته شده و  مبلغ 60 هزار دینار معادل 1 میلیون و 200 هزار تومان نیز بابت هزینه این آزمایش اخذ می شود، اما این آزمایش برای کودکان زیر 10 سال رایگان است.

وی افزود هر مسافری که به ایران سفر کرده و پس از 48 ساعت به اقلیم بازگردد بار دیگر باید آزمایش کرونا را انجام داده و هزینه مربوطه را نیز  دوباره پرداخت کند.

همچنین گفت که سفر به خارج از اقلیم از طریق کسب مجوز از وزارت امور داخلی اقلیم و فقط در موارد خاص و ضروری مانند ادامه درمان، تحصیل و دیدار افراد درجه یک خانواده صورت می گیرد.

مختار حاجی علی خاطر نشان ساخت که از رانندگان خودروهای باری چون "خارجی " هستند و وارد اقلیم نمی شوند و بار خود را در مرز تخلیه می کنند، آزمایش گرفته نمی شود.

سایت خبری آوینه اشاره کرده که هزینه این آزمایش در گذرگاه مرزی ابراهیم خلیل میان اقلیم و ترکیه 100 هزار دینار عراقی است.

اقلیم کردستان از اواخر اسفند سال گذشته برای جلوگیری از شیوع کرونا تردد در گذرگاه های مرزی را ممنوع کرده و مبادلات تجاری نیز به صورت محدود و تحت تدابیر بهداشتی صورت می گیرد.