انتشار:  شنبه 18 مرداد 1399  ::  23:50   

گلوبال سکیوریتی ریویو گزارش داد؛

افزایش مخالفت قبایل عرب با آمریکا و نیروهای کرد سوریه

سرویس جهان- نشریه گلوبال سکیوریتی ریویو با اشاره به اعتراضات اخیر قبایل عرب در دیرالزور علیه کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه بر این منطقه، آن را نشانه ناراضی بودن اعراب بر کنترل کردها و آمریکا بر این بخش از سوریه دانسته است.

 

به گزارش کردپرس، نشریه گلوبال سکیوریتی ریویو در گزارشی به مسئله اعتراضات اخیر قبایل عرب علیه کنترل نیروهای کرد سوریه در دیرالزور پرداخته و هشدار داده است تحولات اخیر نشانه ایجاد تنش میان نیروهای کرد سوریه و قبایل عرب است.

این نشریه با اشاره به این که مظلوم کوبانی فرمانده نیروهای دموکراتیک سوریه اخیرا به همراه چند تن از آمریکایی ها با رهبران قبایل عرب دیدار کرده است، این مسئله را تلاش برای راضی کردن رهبران عرب و افزایش همکاری آنها با کردها عنوان کرده است.

این نشریه همچنین هشدار داده است معترضان عرب در تظاهرات و اعتراض خود علیه نیروهای دموکراتیک سوریه، توانسته اند آنها را از چند منطقه بیرون کنند.

گلوبال سکیوریتی ریویو همچنین با اشاره به کشته شدن چند تن از رهبران قبایل عرب در دیرالزور، نسبت به تشدید تنش و افزایش مشکلات کردها و آمریکا در کنترل این منطقه هشدار داده است.

این نشریه اشاره کرده است تحولات اخیر در دیرالزور با اعلام توافق آمریکا با کردها بر سر تولید نفت خام و کنترل میدان های نفتی از سوی یک شرکت آمریکایی همزمان شده است و این به معنی وخیم تر شدن اوضاع به ضرر نیروهای کرد و نیروهای نظامی آمریکا در منطقه در آینده است.