سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 19 مرداد 1399  ::  14:53   

معاون استاندار کردستان تاکید کرد:

پذیرایی در دسته های عزاداری محرم ممنوع است

سرویس کردستان- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: ممنوعیت هر گونه پذیرایی، توزیع نزورات صرفا به صورت بیرون بر، دسته روی و جابجایی هیات‌ها ممنوع و پیش بینی برنامه های جایگزین در شهرستان‌هایی که امکان برگزاری برنامه وجود ندارد، لازم است.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، حسین خوش اقبال با تاکید بر اینکه طبق دستورالعمل‌ برگزاری سوگواری عزاداری ماه محرم باید با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در تمام آیین‌های شهری و روستایی رعایت شود، اظهار داشت: استفاده از زمان و کاهش زمان عزاداری استفاده از ماسک، خودداری افراد سالمند و دارای بیماری زمینه‌ای از شرکت در مراسم از دیگر الزامات برگزاری برنامه‌های ویژه محرم الحرام در ایام کرونایی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان اضافه کرد: عزاداری در فضاهای سربسته با تشخیص کارگروه استان و مسوول برگزاری باید نسبت به رعایت اصول بهداشتی اقدامات لازم معمول و مسولیت ها را بپذیرند.

وی با اشاره به وظایف صدا و سیما و رسانه‌ها در ستاد ملی مبارزه با کرونا یادآور شد: وظیفه اطلاع رسانی و اعلام محدودیت و شرایط از طریق همه خبرگزاری‌ها، مطبوعات و صدا و سیما الزامی است.

خوش اقبال تاکید کرد: دستگاه‌های عضو در ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا با عوامل اجرایی هیات‌هایی که اصول بهداشتی یا فاصله اجتماعی را رعایت نمی‌کنند طبق قانون برخورد خواهند کرد.

وی در خصوص برگزاری مراسم اربعین در سال جاری نیز گفت: این پیاده روی با نظر تصمیمات ستاد مرکزی اربعین و شرایط کشور عراق و تصمیم آنها به عنوان میزبان برگزار خواهد شد البته در صورت عدم برگزاری، ستاد مرکزی حتما برنامه جایگزین را پیش بینی خواهد کرد.