سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  یک‌شنبه 19 مرداد 1399  ::  22:46   

واشنگتن ایگزامینر:

وزارت خارجه آمریکا رفتار تهاجمی ترکیه با کردها را نادیده می گیرد

سرویس جهان- به نوشته نشریه واشنگتن ایگزامینر، مشکلی به نام ترکیه در وزارت خارجه آمریکا وجود دارد چرا که در برابر رفتارهای گستاخانه ترکیه بویژه در مورد کردها برخورد نمی شود.

 

به گزارش کردپرس، نشریه واشنگتن ایگزامینر در یادداشتی وزارت خارجه آمریکا را به چشم پوشی و نادیده گرفتن رفتارهای ترکیه در مسائل مختلف متهم کرده است.

این نشریه بر این باور است که لابی ترکیه در وزارت خارجه آمریکا در همراه کردن آن با سیاست های ترکیه بویژه در مورد کردهای سوریه موفق عمل کرده است.

واشنگتن ایگزامینر با اشاره به این که واشنگتن نسبت به رفتار نامناسب ترکیه با کردهای سوریه هشدار داده اما عملا کاری انجام نداده، این اقدام آمریکا را خیانت به کردها دانسته است.

این نشریه بر این باور است برخی کارکنان وزارت خارجه آمریکا مانند جیمز جفری، نماینده این وزارت خانه در امور سوریه و معاون وی بارها به نفع ترکیه موضع گرفته اند و این مسئله باعث لکه دار کردن اعتبار آمریکا نزد متحدان این کشور شده است.

واشنگتن ایگزامینر یکی از موارد روشن در مورد بی توجهی وزارت خارجه آمریکا نسبت به اقدامات تهاجمی ترکیه را رفتار تهاجمی این کشور در برابر کردها عنوان کرده است.

کد خبرنگار: 40101