سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  سه‌شنبه 21 مرداد 1399  ::  08:56   

پاسخ عضو ارشد حزب دمکرات کردستان درباره اتهام جانبداری فؤاد حسین از کویت

سرویس عراق و اقلیم کردستان – عضو ارشد حزب دمکرات کردستان، اتهامات عالیه نصیف نماینده پارلمان عراق به فؤاد حسین وزیر امور خارجه کرد این کشور در مورد جانبداری از کویت را نشانه کینه و تنفر نامبرده از کردها دانست و ادعا کرد در صورتی که وی چنین رفتاری را با ایران داشت همگان سکوت می کردند.

به گزارش کرد پرس به نقل از بغداد الیوم، "عماد باجلان" عضو ارشد حزب دمکرات کردستان (پارتی) در این باره گفت: اتهامات مطرح شده از سوی عالیه نصیف عضو پارلمان عراق علیه فؤاد حسین در مورد جانبداری از کویت، به دلیل کرد بودن نامبرده است. زیرا فؤاد حسین کرد است و مشکل در کینه و تنفر نسبت به هر چیزی است که در عراق به کردها ارتباط داشته باشد. موضوع دیگر آن است که طرف دیگر این قضیه کشور کویت است نه ایران. زیرا در صورتی که به جای کویت، ایران بود همگان سکوت می کردند.
باجلان همچنین گفت: ابراهیم جعفری وزیر امور خارجه سابق عراق و شخصیت های سیاسی دیگری از جریانات شیعه بیش از خود ایرانی ها خواستار پرداخت غرامت جنگ تحمیلی به ایران شده اند. این در حالی است که فؤاد حسین به روش دیپلماتیک با روابط با کویت رفتار کرده است و هیچ مسئولیتی در زمینه فروش خاک عراق یا اراضی خور عبدالله به کویت ندارد. زیرا این اتفاق در دوره نوری المالکی اتفاق افتاده است.
این عضو ارشد حزب دمکرات کردستان (پارتی) همچنین افزود: تا چه زمانی نمایندگان و سیاستمداران با این دیدگاه شوونیستی فکر می کنند که از مسئولان فقط به خاطر مذهب یا قومیتشان انتقاد کنند؟ قطعا این روش به ساخت کشور کمکی نخواهد کرد.
یادآور می شود عالیه نصیف نماینده پارلمان عراق گفته بود فؤاد حسین وزیر امور خارجه این کشور در نشست وزارتی کمیسیون مشترک عراق و کویت، از منافع کویت بیش از خود کویتی ها دفاع کرده است.