انتشار:  سه‌شنبه 21 مرداد 1399  ::  10:17   

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه:

CHP هم از نزدیکی HDP به PKK ناراحت است

سرویس ترکیه – سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در اظهاراتی با اشاره به ائتلاف های احزاب سیاسی ترکیه، نزدیکی HDP به PKK را عامل ناراحتی CHP از این حزب اعلام کرد.

به گزارش کردپرس، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در اظهاراتی با اشاره به احتمال ایجاد ائتلاف ها میان احزاب مختلف با یکدیگر عنوان کرد: «یکی از ائتلاف هایی که این روزها دیده می شود ائتلافی است که تحت عنوان چپ ها میان حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) و حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) شاهد آن هستیم. ولی مسئله ای که اینجا وجود دارد ناراحتی CHP از نزدیکی HDP به PKK است. ذاتاً حزب خوب از این مسئله ناراحت است. زیرا هواداران این حزب نیز چنین ائتلافی را قبول ندارند. در حقیقت این احزاب هم نمی توانند به این سوال که "چگونه می توانند با حزبی که PKK را نمی تواند به عنوان گروه تروریستی خطاب کند در یک جا قرار بگیرند؟" پاسخ دهند.».

به نوشته روزنامه آیدینلیک، وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به خبرها پیرامون انتخابات زودهنگام با رد هر گونه انتخابات زودهنگام در ترکیه خاطرنشان کرد: «احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام در حال حاضر نزدیک به صفر است. زیرا نه رجب طیب اردوغان رئیس حزب عدالت و توسعه (AKP) و نه دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) تفکری در خصوص این که انتخابات را زودتر از موعد برگزار کنیم، ندارند. بارها بر این مسئله تأکید کرده اند».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها