سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  سه‌شنبه 21 مرداد 1399  ::  10:31   

مجله نشنال ریویو:

آمریکا مانع تحقق پروژه ناسیونالیسم کردی در سوریه شد

سرویس جهان- مجله نشنال ریویو نوشت: آمریکا با داخل کردن نیروها و رهبران قبایل عرب به جبهه نیروهای کرد سوریه و تمرکز بر مبارزه با داعش مانع از تحقق پروژه ناسیونالیسم کردی در سوریه شد.

به گزارش کردپرس، مجله نشنال ریویو در بخشی از تحلیل پیرامون مواضع آمریکا نسبت به بحران در سوریه و عراق، به رفتار این کشور با نیروهای کرد سوریه و حمایت از آنها در برابر داعش نیز اشاره کرده است.

این نشریه نیروهای کرد سوریه موسوم به YPG را موثرترین نیرو در سوریه برای مبارزه با داعش توصیف کرده است و دلیل حمایت آمریکا از این نیرو را توانمند بودن نیروهای کرد سوریه در مبارزه با داعش از یک سو و تمایل آنها به همکاری با دیگر تشکل های داخل سوریه در مبارزه با داعش از سوی دیگر دانسته است.

این مجله یادآوری کرده است که آمریکا مواظب بود حمایت از نیروهای کرد سوریه در راستای تحقق پروژه سیاسی YPG و خودمختاری کردها نباشد بلکه فقط بر بیرون راندن داعش از قلمرو سوریه متمرکز شود.

نشنال ریویو نوشت: تشکیل نیروهای دموکراتیک سوریه که متشکل از نیروهای کرد، مسیحی و عرب است، پروژه ای از سوی آمریکا بوده تا به اعراب و مسیحیان اطمینان دهد مبارزه با داعش در نهایت به عملی شدن پروژه ناسیونالیسم کردی منجر نمی شود.

این نشریه هشدار داده است با توجه به تنش های اخیر میان قبایل عرب و نیروهای کرد، ممکن است موفقیت نیروهای دموکراتیک سوریه در مبارزه با داعش تحت تاثیر این اختلافات قرار گیرد.

کد خبرنگار: 40101