انتشار:  سه‌شنبه 21 مرداد 1399  ::  10:45   

چهارمین جشنواره شعر کُردی «منال» در ایستگاه آخر

سرویس ایلام - معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد ایلامی استان در گفت و گو با کردپرس عنوان کرد:  آیین اختتامیه چهارمین دوسالانه شعر کُردی کودک «منال» در پنج شنبه ۲۳ مردادماه در فضای اینستاگرام از ساعت ۲۱ تا ۲۴ برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، یونس قیطانی گفت: خوشبختانه با تلاش اعضای محترم شورای سیاست گذاری؛اصحاب رسانه و علاقه مندان به زبان و فرهنگ کردی جشنواره شعر منال به جشنواره ای مردمی تبدیل شده است و آیین اختتامیه ی آن در تاریخ روز پنج شنبه ۲۳ مردادماه از ساعت ۲۱ تا ۲۴ در فضای اینستاگرام برگزار می شود.

وی تصریح کرد: با بررسی های به عمل آمده با عنایت به استقبال عالی والدین دوستدار زبان کردی و گویش ها و لهجه های زیر مجموعه ی این زبان کهن و باستانی،خوشبختانه شاهد پذیرندگی این جشنواره در میان جوامع هدف هستیم و ما را برای جشنواره ی بعدی دلگرم تر و مصمم تر می کند.

جانشین رییس جشنواره ی شعر منال ادامه داد: در جشنواره ی چهارم شعر منال اتفاق تازه ای در بخش جانبی آن افتاد و شعرخوانی به عنوان بک فعالیت فرهنگی موثر به شدت مورد استقبال کودکان و نوجوانان کردتبار با گویش های مختلف قرار گرفت.

قیطانی تصریح کرد: هر گاه مخاطبان یک جشنواره به اهداف و چشم اندازهای آن اعتماد و باور داشته باشند و طلوع آمال و اندیشه های خود را در آیینه ی جشنواره ی مذکور ببینند بی شک جشنواره بر مسیر توفیق و بالندگی قرار گرفته است و بررسی های پژوهشی به عمل آمده از چهارمین جشنواره ی شعر منال موید این ادعاست.

سراینده ی مجموعه شعر"چکمه های چرکین" افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام تلاش دارد تا با بهره گیری از تمام پتانسیل های موجود؛  اختتامیه ی چهارمین جشنواره ی شعر منال با عنایت به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا به گونه ای شایسته و آبرومند در شان و جایگاه جشنواره و مخاطبان و زبان و فرهنگ کردی برگزار نماید.

وی در پایان نشانی جشنواره در اینستاگرام را برای شرکت در اختتامیه چهارمین دوسالانه شعر کودک کُردی «منال» این گونه اعلام کرد:
https://www.instagram.com/p/CDi1XJyDwlc/?igshid=1peb8bpi05ce4

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#معاون ارشاد ایلام، قیطانی
#جشنواره شعر کُردی منال
#اختتامیه مجازی