انتشار:  سه‌شنبه 21 مرداد 1399  ::  13:51   

یک بیمار مبتلا به کرونا در سنندج جان باخت/ 123 بیمار بستری در بیمارستان های کردستان

سرویس کردستان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از فوت یک بیمار مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته در سنندج خبر داد و تعداد کل فوتی های این شهر را از ابتدای شیوع بیماری تاکنون 145 مورد اعلام کرد.

دکتر فرزین رضاعی در گفت و گو با خبرنگار کُردپرس، با اشاره به شناسایی 13 بیمار جدید مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته و فوت یک نفر در کردستان ، افزود: در حال حاضر 123 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

او در ادامه به تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان های سطح استان اشاره کرد و از افزایش تعداد این بیماران در بیمارستان های توحید سنندج، امام خمینی سقز، بوعلی و فجر مریوان، شهید بهشتی قروه، امام حسین بیجار و امام خمینی دیواندره خبر داد.

آقای دکتر رضاعی تعداد بیماران بستری شده را به تفکیک بیمارستان‌های استان اعلام کرد که بر این اساس  در توحید سنندج: 53 نفر، بعثت سنندج: 1 نفر، کوثر سنندج: 18 نفر، امام خمینی (ره) سقز: 14 نفر، بوعلی مریوان : 2 نفر، فجر مریوان: 7 نفر، شهید بهشتی قروه: 9 نفر، امام حسین بیجار: 11 نفر، بیمارستان سینای کامیاران: 1 نفر، امام خمینی (ره) دیواندره: 2 نفر و رازی بانه: 5 نفر بستری هستند.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، اکنون 32 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه ( آی سی یو) بستری هستند که نسبت به روز گذشته 5 نفر کاهش داشته است.

دکتر رضاعی در ادامه از مرگ 1 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را 422 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد81 نفر در سقز،145 نفر در سنندج، 36 نفر در قروه، 32 نفر در بانه، 25 نفر در بیجار، 23 نفر در مریوان، 38 نفر در کامیاران، 32 نفر در دیواندره و10 نفر در دهگلان جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.