انتشار:  چهارشنبه 22 مرداد 1399  ::  11:29   

دومینوی برخورد با اتهام فساد مالی مدیریت شهری مهاباد ادامه دارد؛

مجموع دستگیر شدگان شورا و شهرداری مهاباد به 14 نفر رسید

سرویس آذربایجان غربی- دادستان مهاباد با اشاره به تدوام رسیدگی به پرونده تخلفات مالی شورا و شهرداری مهاباد گفت:  دو نفر دیگر از کارمندان شهرداری مهاباد به اتهام فساد مالی دستگیر شدند.

اصلان حیدری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار کردپرس افزود: به‌دنبال ادامه بررسی ها و تحقیقات در فساد مالی و تخلف در شهرداری مهاباد، روز گذشته دو نفر دیگر از کارمندان شهرداری مهاباد به اتهام فاسد مالی توسط سربازان گمنام امام زمان (ع) دستگیر شدند.

او با بیان اینکه دستگیری این افراد در ادامه دستگیری شماری از کارکنان شهرداری مهاباد انجام گرفته، اظهار داشت: پیشتر نیز هفت نفر از کارکنان شهرداری و 5 نفر از اعضای شورای شهر به اتهام فساد مالی دستگیر شده بودند.

دادستان مهاباد اظهار داشت: تحقیقات بیشتر در این زمینه همچنان ادامه دارد و در روزهای آینده با تکمیل اطلاعات، گزارش و نتیجه نهایی به رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

حیدری اضافه کرد: تداوم این روند و پیگیری بیشتر نهادهای نظارتی بر سلامت اداری در شهرستان به‌خصوص شهرداری این شهر علاوه بر افزایش اعتماد عمومی منجر به اصلاح امور و سلامت بیشتر مدیریت شهری خواهد شد.

به گزارش کردپرس، مرداد ماه امسال با حضور بازرسان کل کشور پرونده اتهام فساد مالی 5 تن از اعضای شورا و 9 تن از کارمندان شهرداری مهاباد بررسی شد و در مجموع 14 نفر بازداشت شده اند.

انتقاد از نبود شفافیت مالی در شهرداری مهاباد مدت‌هاست تبدیل به سوژه فضای مجازی این شهرستان شده و نبود سیستم جامع و شفاف مالی، یکی از وعده‌های "شورای شیشه‌ای" شهر مهاباد بود که هرگز محقق نشد.