سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 22 مرداد 1399  ::  13:01   

پیگیری قضایی 400 پرونده ساخت و ساز غیر قانونی در آذربایجان غربی

سرویس آذربايجان غربي- معاون استاندار آذربايجان غربي گفت: ۴۰۰ حکم قضایی ساخت و ساز غیرقانونی در آذربایجان غربی در حال پیگیری است اما به نتیجه رسیدن برخی از این پرونده ها سبب شده تا تا عده زیادی به قانون‌شکنی اهتمام بورزند.

به گزارش کردپرس، آیدین رحمانی رضائیه روز چهارشنبه ۲۲ مرداد در جلسه اجرای قانون حفظ کاربری اراضی اظهار داشت: ساخت و سازهای غیرمجاز آفتی است که جای‌جای منطقه و در نهایت کشور را تهدید می‌کند.

او با اشاره به مشکل ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح کشور، گفت: بیش از ۴۰۰ پرونده قضایی برای مبارزه با ساخت و سازهای غیر قانونی در سطح استان در حال پیگیری است که متأسفانه به نتیجه رسیدن برخی از پرونده‌ها زمان بسیاری به طول می‌انجامد و همین فرآیند طولانی سبب شده تا عده زیادی به قانون‌شکنی اهتمام بورزند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه سودجویان در این مسئله توجهی به ماهیت اراضی ندارند، تاکید کرد: بروکراسی‌های اداری سبب شده دلالان در این زمینه جولان دهند که در نهایت سبب سلب اعتماد مردم نسبت به دستگاه‌های اجرایی و کارآیی آن‌ها می‌شود.

او ادامه داد: تغییر کاربری در داخل املاک باغی و روستایی یکی دیگر از مشکلاتی است که با آن روبرو هستیم به نوعی که ورود به چنین مناطقی نیازمند کمک دستگاه قضایی به دستگاه‌های اجرایی است.

رحمانی تصریح کرد: مسئولان و دستگاه‌های مربوطه باید توجه داشته باشند تا در حین ساخت و سازها به موضوع ورود کنند تا در آینده مشکلات عدیده‌ای ایجاد نشود.

معاون استاندار با اشاره به زمان بر بودن به نتیجه رسیدن این پروندها بر استفاده از توان و ظرفیت دولت و مجلس شورای اسلامی در مبارزه با این ساخت و سازها تاکید کرد.