سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  چهارشنبه 22 مرداد 1399  ::  13:04   

روزنامه نگار آمریکایی:

کردها قربانی سیاست های اردوغان و ترامپ هستند

سرویس جهان- کن کلیپنشتاین معتقد است رجب طیب اردوغان و دونالد ترامپ از موضوع ارتباط گروه افراطی آنتیفا با نیروهای کرد سوریه استفاده سیاسی می کنند.

 

به گزارش کردپرس، در پی اعتراضات چند ماه اخیر در آمریکا، دونالد ترامپ رییس جمهور این کشور تهدید کرد گروه افراطی آنتیفا را به عنوان یک سازمان تروریستی اعلام خواهد کرد. از سوی دیگر رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه تلاش کرد دونالد ترامپ را اقناع کند که اعضای افراطی گروه آنتیفا به نیروهای کرد سوریه پیوسته اند و با توجه به ایئولوژی نزدیک به هم آنها، اعضای آنتیفا از تجربیات خود در سوریه برای مقابله با دولت آمریکا در این اعتراضات استفاده می کنند بنابراین، لازم است آمریکا نیروهای کرد سوریه را در لیست گروه های تروریستی قرار دهد و همکاری 6 ساله خود را با آنها پایان دهد.

اما کن کلیپنشتاین فعال در حوزه روزنامه نگار تحقیقی در مجله نیشن آمریکا که تحقیق مخفیانه نهادهای امنیتی آمریکا در مورد ارتباط احتمالی میان نیروهای کرد سوریه و گروه آنتیفا را افشا کرده بود، معتقد است هم اردوغان و هم ترامپ از این موضوع برای پیش بردن برنامه های خود سوء استفاده می کنند.

این خبرنگار به نشریه نشنال اینترست گفته است هم دو حزب دموکرات و جمهوریخواهان آمریکا از این گونه مسائل برای عقب راندن مخالفان استفاده می کنند اما دونالد ترامپ از موضوع ارتباط آنتیفا با کردها به طرز آشکاری استفاده می کند.

وی همچنین درباره تلاش اردوغان برای ارتباط دادن نیروهای کرد سوریه با گروه آنتیفا در آمریکا گفت: این مسئله بخشی از برنامه اردوغان برای از بین بردن کردها است. او از همه ابزارها از جمله موضوع ارتباط دادن کردها به اعتراضات آمریکا، برای از بین بردن کردها هم در داخل ترکیه و هم خارج آن استفاده می کند.

کد خبرنگار: 40101