سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 22 مرداد 1399  ::  13:39   

69 بیمار مبتلا به کرونا در سنندج بستری هستند/ یک بیمار دیگر جان باخت

سرویس کردستان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 29 بیمار جدید مبتلا به کرونا و فوت یک بیمار دیگر در 24 ساعت گذشته خبر داد که هم اکنون 69 بیمار مبتلا در دو بیمارستان کوثر و توحید سنندج بستری هستند.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، دکتر فرزین رضاعی اظهار کرد: در حال حاضر 120 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان افزود: در توحید سنندج: 52 نفر، کوثر سنندج: 17 نفر، امام خمینی (ره) سقز: 11 نفر، بوعلی مریوان : 1 نفر، فجر مریوان: 8 نفر، شهید بهشتی قروه: 9 نفر، امام حسین بیجار: 14 نفر، امام خمینی (ره) دیواندره: 2 نفر و رازی بانه: 6 نفر بستری هستند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون 32 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه ( آی سی یو) بستری هستند.

دکتر رضاعی از مرگ 1 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را 423 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 81 نفر در سقز، 146 نفر در سنندج، 36 نفر در قروه، 32 نفر در بانه، 25 نفر در بیجار، 23 نفر در مریوان، 38 نفر در کامیاران، 32 نفر در دیواندره و 10 نفر در دهگلان جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.