سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  پنج‌شنبه 23 مرداد 1399  ::  17:30   

نماینده اورامانات:

سهم ایران از بازار عراق و اقلیم کردستان باید افزایش یابد

سرویس کرمانشاه - آرش زره تن لهونی گفت: شایسته نیست بازار عراق و اقلیم کردستان در اختیار سایر کشورهای همسایه باشد و ما سهم اندکی از این باز داشته باشیم.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی در نشست کارگروه توسعه صادرات استان که با حضور رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و معاون وزیر صنعت معدن و تجارت برگزار شد؛ اظهار داشت: بازارهای منطقه ای مناسبی در کشورهای همسایه و به ویژه عراق و اقلیم کردستان عراق وجود دارد که متاسفانه از آن ها غافل هستیم.

وی تاکید کرد: دولت و بخش خصوصی باید برنامه مدون و مناسبی را در این زمینه داشته باشند تا ما بتوانیم از ظرفیت این بازارها برای توسعه کشور و مثبت شدن تراز تجاری استفاده کنیم.

 نماینده اورامانات در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: شوشمی و شیخ صله از طرف ایران به عنوان مرز رسمی اعلام شده اند ولی دولت مرکزی عراق هنوز این اقدام مشابه را انجام نداده است.

وی بر استفاده از تمامی ظرفیت ها برای به رسمیت شناخته شدن این دو مرز از سوی دولت مرکزی عراق تاکید کرد و گفت: در این زمینه باید از ظرفیت معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه، رایزن اقتصادی ایران در عراق و گروه دوستی پالمانی ایران و عراق برای رسمی شدن این دو مرز و حل مشکلات دیگر مرزهای استان استفاده کنیم.

 لهونی همچنین عنوان کرد: زیرساخت های شوشمی و شیخ صله نامناسب است و باید توسعه پیدا کند.