سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 23 مرداد 1399  ::  14:43   

محرم اینجه:

CHP در استانبول، آنکارا، آدانا و آنتالیا با آراء کردها پیروز شد

سرویس ترکیه – اینجه در اظهاراتی با اشاره به نقش کردها در انتخابات 31 مارس 2019 شهرداری های ترکیه، فاکتور پیروزی بخش نامزدهای CHP در شهرهای استانبول، آنکارا، آدانا و آنتالیا را آراء کردها اعلام کرد.

به گزارش کردپرس، محرم اینجه، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در سال 2018 و نماینده سابق پارلمان ترکیه از حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در اظهاراتی با اشاره به نتایج به دست آمده در انتخابات محلی 31 مارس 2019 و پیروزی های مهم CHP در این انتخابات عنوان کرد: «آیا CHP در انتخابات شهرداری ها ناموفق عمل کرد؟ البته که خیر، بسیار هم موفق بود. ولی نباید فراموش کرد که آراء کردها باعث پیروزی ما در استانبول، آنکارا، آدانا و آنتالیا شد. این حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) بود که باعث پیروزی ما شد. آن حزب از نامزدهای ما حمایت کرد و نامزدی مستقل تعیین نکرد. ولی بعد از انتخابات CHP نتوانست یک تشکر جانانه و از ته دل از کردها انجام دهد. من از صمیم قلبم از شهروندان کردمان تشکر می کنم».

به نوشته خبرگزاری CNN TURK، اینجه در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «CHP یک راه آلترناتیو و نجات بخش ارائه نمی دهد. این حزب تنها نقش ناظر را ایفا می کند. علاوه بر این، غیردموکراتیک بودن احزاب در تعاملات درون حزبی بر تمام ترکیه نیز تأثیر می گذارد».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها