سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 23 مرداد 1399  ::  17:18   

علیرغم خبرهای متواتر در خصوص سفر قریب الوقوع هیئت اقلیم به بغداد؛

هیئت مذاکره کننده اقلیم کردستان برنامه ای برای سفر به بغداد ندارد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- علیرغم اینکه در هفته های گذشته در خبرهای متواتری اعلام شده که به زودی هیئت مذاکره کننده اقلیم کردستان برای ادامه گفتگوها با دولت مرکزی عراق بر سر نفت و بودجه و درآمدهای اقلیم به بغداد سفر کند، نماینده اقلیم در بغداد اعلام کرده هیچ برنامه ای برای سفر این هیئت به بغداد وجود ندارد.

به گزارش کردپرس،  فارس عیسی نماینده دولت اقلیم کردستان در بغداد درباره گفتگوها و مذاکرات میان اربیل و بغداد، در گفتگو با سایت خبری خندان اعلام کرد که در حال حاضر هیچ تصمیم و برنامه ای برای سفر هیئت مذاکره کننده اقلیم کردستان به بغداد و از سرگیری گفتگوها بادوولت مرکزی در مورد اختلافات و مسائل فیمابین وجود ندارد.

این در حالی است که در هفته های گذشته اخبار بسیاری در رسانه های اقلیم به نقل از مقامات مختلف منتشر شده که بر سفر قریب الوقوع هیئت مذاکره کننده اقلیم به بغداد و ازسرگیری گفتگوها با دولت مرکزی تاکید می کرد.

فارس عیسی همچنین گفت که در روزهای اخیر با  دبیر هیئت دولت عراق،  در مورد حقوق کارمندان و حقوق بگیران اقلیم کردستان گفتگو و تاکید کرده که نباید حقوق کارمندان تبدیل به مسئله ای سیاسی شود و لازم است دولت مرکزی این مشکل را حل کند.

وی با اشاره به اینکه موضع دبیر هیئت دولت عراق نیز در این مورد مثبت بوده، گفت که در این دیدار آمادگی اقلیم برای حل مشکلات در چارچوب قانون اساسی عراق، اعلام شده است.