سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 23 مرداد 1399  ::  17:29   

نایب رئیس مجلس عراق خواستار بازگشت بغداد و اربیل به میز مذاکرات شد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نایب رئیس دوم مجلس عراق از دولت فدرال و دولت اقلیم کردستان خواست برای حل مسائل معلق مانده براساس قانون اساسی، به میز مذاکرت برگردند؛ زیرا به گفته وی، شهروندان عادی اقلیم از دست نیافتن طرفین به توافق متضرر خواهند شد.
 

به گزارش کرد پرس، بشیر حداد نایب رئیس مجلس عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: با توجه به بیانیه های صادره از سوی دولت اقلیم کردستان و وزارت امور اقتصادی و دارایی دولت فدرال عراق درباره روابط اقلیم با بغداد و تعهدات طرفین براساس قانون اساسی، دکتر بشیر حداد، نایب رئیس مجلس عراق از طرفین خواست برای حل کلیه مسائل و پرونده های معلق مانده میان طرفین، به میز مذاکرات برگردند و مذاکراتشان را از سر گرفته و تکمیل نمایند تا براساس راهکارهای قانونی و در چارچوب قانون اساسی به توافق برسند.

بشیر حداد همچنین تأکید کرد: تأخیر در مذاکرات و نرسیدن به توافق، بیش از همه به زیان شهروندان کرد در اقلیم کردستان عراق است و دولت فدرال موظف به تأمین حقوق کارمندان و بازنشستگان اقلیم کردستان مانند سایر استان های عراق است. در مقابل نیز دولت اقلیم کردستان موظف به پایبندی به تعهداتش براساس قانون اساسی عراق و تلاش برای دستیابی به راه حل های مشترک برای تقویت همکاری میان بغداد و اربیل است.