سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  جمعه 24 مرداد 1399  ::  23:18   

حمله ارتش ترکیه به یک خودروی نیروهای پیشمرگ در شمال اربیل

سرویس عراق و اقلیم کردستان - ارتش ترکیه، امروز جمعه به سوی نیروهای پیشمرگ در شمال استان اربیل آتش گشودند. 

به گزارش کرد پرس به نقل از شفق نیوز، "کرمانج عزت" فرماندار شهر سوران، از توابع استان اربیل در این باره گفت: یک دستگاه خودروی متعلق به نیروهای پیشمرگ در دشت هیت واقع در شمال بخش سیدکان این شهرستان از سوی ارتش ترکیه مورد حمله قرار گرفت که خسارت جانی دربرنداشت.

یادآور می شود ارتش ترکیه به صورت مداوم به بهانه حضور عناصر حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک.) در منطقه مذکور، آن را بمباران می کند و حملات ترکیه در هفته های اخیر مجددا از سر گرفته شده است.

روز سه شنبه گذشته، ارتش ترکیه با حمله به نیروهای مرزبانی عراق در منطقه سیدکان باعث کشته شدن سه تن از آنها شد. ارتش عراق، این اقدام ترکیه را "تجاوز آشکار" دانست. از سوی دیگر وزارت امور خارجه عراق با احضار سفیر ترکیه، یادداشت اعتراض آمیز شدید اللحنی را به وی تحویل داد.

دولت عراق در واکنش به این حمله، سفر وزیر دفاع ترکیه را که قرار بود پنجشنبه انجام شود به طور یک جانبه لغو کرد. بغداد همچنین از لغو کلیه دیدارها با مقامات ترک در مرحله کنونی خبر داد.

این سومین یادداشت اعتراض آمیز عراق به ترکیه از ماه ژوئن/ خرداد گذشته تاکنون است که در اعتراض به تجاوز ترکیه به اقلیم کردستان از سوی دولت بغداد به سفیر ترکیه تسلیم می شود.