سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 25 مرداد 1399  ::  08:38   

عضو اتحادیه پزشکان ترکیه:

در ترکیه 10 برابر آمار اعلام شده مبتلای فعال به کرونا وجود دارد

سرویس ترکیه – عضو شورای نظارت بر کوید – 19 در ترکیه تعداد مبتلایان فعال به ویروس کرونا را 9.9 برابر آمار رسمی کل مبتلایان در کشور اعلام کرد.

به گزارش کردپرس، فریده آکسو تانیک، عضو اتحادیه پزشکان ترکیه و عضو شورای نظارت بر کوید – 19 در ترکیه طی اظهاراتی با اشاره به پاندمی کرونا در ترکیه گفت: «استراتژی حکومت ترکیه برای کاهش تأثیر پاندمی در کشور موفقیت آمیز نبوده است. در حال حاضر 623 هزار و 766 تن تحت قرنطینه هستند. بر اساس داده های 11 آگوست 2020 وزارت بهداشت ترکیه تعداد مبتلایان فعال در کشور 11 هزار و 152 نفر هستند. زمانی که این آمار را با داده های به دست آمده از وزارت بهداشت ترکیه در نظر گرفته و آن را با آمار تست های PRC گرفته شده توسط مراکز بهداشت و درمان مقایسه کنیم آمار مبتلایان فعال در کشور ترکیه 9.9 برابر آمار اعلام شده کل مبتلایان به کرونا خواهد بود».

به نوشته خبرگزاری Mezopotamya، تانیک در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «حاکمیت مرکزی تنها مسئولیت خود در این پاندمی را هشدار دادن و ایجاد محدودیت ها می داند. این در حالیست که مبارزه با پاندمی مسئولیتی نیست که به عهده واحدهای حکومتی گذاشته شود. برگزاری مراسم های یادبود، دید و بازدید عید، برگزاری آزمون های مختلف، بازگشایی مسجد ایاصوفیه و اقدامات مشابه دیگر نشان می دهد که حکومت مرکزی اراده لازم برای مبارزه با پاندمی را از خود به نمایش نگذاشته است».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه