سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  چهارشنبه 19 شهریور 1399  ::  11:59   

بیانیه مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه به مناسب دومین سالگرد تأسیس آن

سرویس سوریه - مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه با صدور بیانیه ای به مناسب دومین سالگرد تأسیس این مدیریت، قول آزادی عفرین، سرکانی و گری سپی را داد.

به گزارش کردپرس، سیهام گریو، رئیس مشترک مجلس مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه با قرائت بیانیه ای به مناسب سالگرد تأسیس مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه عنوان کرد: «دومین سالگرد مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه را به تمام مردم سوریه و افرادی که در داخل این مدیریت حضور دارند تبریک می گوییم. مدیریت خودگردان نتیجه مبارزه صلح و دموکراسی است که از ابتدای بحران سوریه پیگیری شده است. مردم منطقه مبارزه برای صلح و دموکراسی را اساس قرار داده و یک سیستم دموکراتیک را از سال 2014 طراحی کرده اند. مدیریت خودگردان از زمان تأسیس خود به منظور تجلی اراده جمعی در مناطقی مانند دیرالزور، رقه، طبقه و ... بلافاصله پس از آزادسازی از اشغال داعش تلاش کرده است».

به نوشته خبرگزاری هاوارنیوز،  در ادامه این بیانیه آمده است: «مدیریت خودگردان دو سال است که به منظور مهیا کردن مطالبات مردم منطقه، با تمام قوا تلاش می کند. در کنار این، مدیریت خودگردان به وظیفه تاریخی خود نیز عمل کرده و به مبارزه با ترور ادامه می دهد. همچنین نمایندگان مدیریت خودگردان به منظور حضور در پلاتفرم های حل و فصل سیاسی بحران سوریه به فعالیت های دیپلماتیک خود ادامه می دهند. علی رغم تمام مشکلات و دشواری ها که در صدر آنان حملات، جاسوسی و فتنه گری های دولت ترکیه و گروه های وابسته به آن مطرح است، مدیریت خودگردان برای تامین خواسته های مردم و همچنین تامین امنیت و دفاع از آنان به تلاش های خود ادامه می دهد و با تمام قدرت نظامی و سیاسی خود در برابر اقداماتی که علیه منطقه صورت می گیرد ایستادگی می کند. به این منظور نیز مدیریت خودگردان برای محافظت از منطقه با ارتش دموکراتیک سوریه به صورت مشترک همکاری می کند. علاوه بر این، مدیریت خودگردان علی رغم تمام امکانات محدودی که دارد در برابر پاندمی کرونا مبارزه قدرتمندی از خود به نمایش گذاشته است».

در پایان این بیانیه آمده است: «با وجود تمام موانع و تحریم های موجود مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه موفقیت های تاریخی کسب کرده و در برابر تمام طرح های خارجی که علیه این دستاوردها، اراده ملت و پروژه دمکراتیک ملی ریخته می شود ایستادگی کرده و تمامی آنان را نقش بر آب می کند. به مناسبت دومین سالگرد تأسیس مدیریت خودگردان قبل از هر چیزی قول می دهیم که برای محافظت از این پروژه به مبارزه دموکراتیک، سیاسی و اجتماعی ادامه خواهیم داد. قول می دهیم که رویای سوریه دموکراتیک و تجلی اراده ملت تحقق پیدا خواهد کرد. همگی با هم عفرین، سرکانی، گری سپی و تمامی مناطق تحت اشغال را آزاد کرده و بازگشت غرور آمیز افرادی که مجبور به مهاجرت شده اند را تامین خواهیم کرد».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها