انتشار:  شنبه 22 شهریور 1399  ::  08:55   

عضو کمیته رهبری حزب اتحاد دموکراتیک(PYD) در گفت‌وگو با کُردپرس عنوان کرد؛

ترکیه در هفتانین متحمل شکست شد

سرویس سوریه-یکی از موسسان خودمدیریتی دموکراتیک در کانتون کوبانی اظهار کرد:هر زمان که پیشرفت‌های سیاسی در کُردستان سوریه حاصل می‌شود، ترکیه فشارش را به کُردها در ترکیه و عراق و سوریه بیشتر می‌کند.

«بریفان حسن» عضو کمیته رهبری حزب اتحاد دموکراتیک( PYD) و رییس مشترک این حزب در منطقه فرات در گفت‌وگو با کُردپرس با اشاره به اظهار کرد:امروز ترکیه نبرد سختی را در هفتانین(یکی از مناطق کوهستانی اقلیم کُردستان عراق) تجربه کُرده و متحمل ضربه سختی شده است.

وی ادامه داد:هر زمان که پیشرفت‌های سیاسی در کُردستان سوریه حاصل می‌شود، ترکیه فشارش را به کُردها در ترکیه و عراق و سوریه بیشتر می‌کند.

وی افزود:ترکیه به ویژه پس از مسئله وحدت میان جریان‌های کُرد در سوریه به تهدید و فشار منطقه‌ای و جهانی علیه کُردها روی آورده است.

رییس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک در منطقه فرات تصریح کرد:هدف ترکیه روشن است.ترکیه می‌خواهد کُردها آسیب پذیر باشند و هر روشی را برای نابودیشان بکار می‌برد.

بریفان حسن خاطرنشان کرد:ترکیه هر زمانی که کُردها به دستاوردی می‌رسند از هر سیاستی برای فشار و سرکوب استفاده می‌کند تا آن دستاورد از بین برود.