سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  سه‌شنبه 25 شهریور 1399  ::  15:12   

کلاهبرداری از شهروند ایلامی با راه‌اندازی سایت جعلی فروش خودرو

سرویس ایلام - رئیس پلیس فتا ایلام از شناسایی فردی که با راه‌اندازی سایت جعلی فروش خودرو از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ علی جمالی در این خصوص گفت: با مراجعه یکی از شهروندان به این پلیس و طرح شکایت مبنی بر اینکه مبلغ 90 میلیون ریال از وی کلاهبرداری شده است، پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد.

وی افزود: با تحقیقات مقدماتی از شاکی مشخص شد که شاکی مبلغ مورد نظر را جهت خرید خودرو با ورود به درگاه بانکی یک سایت پرداخت کرده است.

جمالی ادامه داد: بررسی‌ها نشان داد که سایت و درگاه بانکی سایت جعلی بوده و شناسایی متهمان در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام مسئول بیان داشت: با انجام اقدامات فنی و تخصصی پلیسی، متهم در یکی از استان‌های مرکزی مورد شناسایی قرار گرفت و پس از عودت مبلغ کلاهبرداری به حساب شاکی پرونده جهت ادامه روند رسیدگی به مراجع قضایی تحویل داده شد.

رئیس پلیس فتا ایلام توصیه کرد: شهروندان اخبار ثبت نام و خرید خودرو را از منابع رسمی دنبال کنند و به آدرس‌هایی که از سوی شرکت‌های خودرو سازی برای ثبت نام اعلام می‌شود، مراجعه و نسبت به تکمیل اطلاعات و واریز وجه اقدام کنند.

سرهنگ جمالی اظهار کرد: از عموم مردم درخواست داریم در صورت داشتن هرگونه سوال و گزارشی از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی با همکاران ما درارتباط باشند.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#رییس پلیس فتا ایلام، جمالی
#کلاهبرداری
#فروش ماشین جعلی