انتشار:  چهارشنبه 26 شهریور 1399  ::  09:02   

معاون عمرانی استانداری ایلام؛

ادارات ایلام مکلف به مناسب‌سازی محیط برای معلولین هستند

سرویس ایلام - معاون عمرانی استاندار ایلام در نشست ستاد ساماندهی و پیگیری مناسب‌سازی اماکن عمومی استان اظهار کرد: رعایت مناسب‌سازی به منظور سهولت تردد معلولان و جانبازان باید پیوست اجرایی تمامی طرح‌های عمرانی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، احمد کرمی با تاکید بر اینکه تمامی ادارات مکلف به اجرای مناسب‌سازی هستند، گفت: افراد دارای معلولیت و جانبازان مانند سایر افراد جامعه دارای حقوق شهروندی از جمله تردد آزاد و بدون مانع هستند و نباید این مساله موجب عدم رضایت این قشر شود چراکه رعایت نکردن آن توهین به این افراد است.

 وی گفت: باید تمامی ادارات، ارگان‌ها، بانک‌ها و اصناف در این زمینه عزم همگانی داشته و با رعایت این مهم و یا اصلاحات لازم در روند مناسب‌سازی، بستر لازم برای تردد افراد دارای معلولیت و جانبازان فراهم کنند.

معاون عمرانی استاندار ایلام با بیان اینکه  در حوزه مناسب‌سازی به عنوان الزام اجتناب‌ناپذیر جدیت لازم باید وجود داشته باشد تا بستری آرام برای تردد آسان و ایمن افراد دارای معلولیت و جانباز فراهم شود،  اجرای مناسب‌سازی به اعتبار کلان نیاز ندارد و باید در برنامه زمانی مناسب این مساله به صورت جدی اجرایی شود.

کرمی از همه دستگاه‌های اجرایی، فرمانداری‌ها و شهرداری‌های استان خواست قانون مناسب‌سازی را در اولویت کار قرار دهند تا در این زمینه شهری بدون مانع برای همگان ایجاد شود.

زهرا همتی، مدیرکل بهزیستی استان ایلام نیز در این نشست از مسئولان مربوطه خواست در ساخت و سازهای جدید شهری قانون مناسب‌سازی رعایت شود.

وی با بیان اینکه ۱۴هزار فرد دارای معلولیت و ۱۱ هزار جانباز در استان ۵۸۰ هزار نفری ایلام زندگی می‌کنند، گفت:  مناسب‌سازی در محیط‌های مختلف به معنی رعایت حقوق افراد دارای معلولیت و جانباز است تا این افراد به عنوان قشری از جامعه از حقوق قانونی خود برخوردار شوند.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#معاون عمرانی استانداری ایلام، کرمی
#مناسب سازی
#معلولین
#مدیرکل بهزیستی ایلام، همتی