انتشار:  چهارشنبه 26 شهریور 1399  ::  09:57   

آسیا تایمز گزارش داد:

تلاش ترکیه برای متروکه کردن روستاهای شمال اقلیم کردستان عراق

سرویس جهان- آسیا تایمز گزارش داد ارتش ترکیه تلاش می کند با بمباران روستاهای شمال اقلیم کردستان و متروکه کردن آنها زمینه را برای ایجاد پایگاه های جدید نظامی فراهم کند.

 

به گزارش کردپرس، نشریه آسیا تایمز گزارشی درباره پیامدهای حملات ترکیه در اقلیم کردستان به بهانه حضور نیروهای پ.ک.ک در این منطقه تهیه کرده است. یکی از پیامدهای اصلی حملات ترکیه تخلیه و متروکه شدن روستاهای شمال اقلیم کردستان عراق عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، این حملات نه تنها روستاهای کردنشین را هدف قرار داده است بلکه روستاهای مسیحی نشین را که آوارگان مسیحی موصل در پی حمله داعش در  آنها ساکن شده اند، هدف قرار داده و احتمال خالی از سکنه شدن این روستاها نیز وجود دارد.

ساکنان روستاهای مسیحی نشین شمال اقلیم کردستان به این نشریه گفته اند این روستاها فقط به دلیل نزدیک بودن به مقرهای پ.ک.ک هدف قرار می گیرند و تعدادی از ساکنان عادی این منطقه بر اثر حملات بدون هدف ترکیه جان خود را از دست داده اند.

این گزارش با اشاره به ورود محموله های لجستیک ارتش ترکیه به خاک اقلیم کردستان همزمان با حملات هوایی ترکیه به روستاهای این منطقه، این اقدامات را زمینه سازی برای خالی از سکنه شدن روستاها به منظور ایجاد پایگاه های نظامی جدید برای نیروهای ترکیه عنوان کرده است.

کد خبرنگار: 40101