انتشار:  چهارشنبه 26 شهریور 1399  ::  11:27   

قدردانی نچیروان بارزانی از کمک نظامی آمریکا به اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس اقلیم کردستان در دیدار با سفیر آمریکا در عراق، از کمک های نظامی آمریکا اخیر به اقلیم کردستان که در چارچوب کمک های این کشور به عراق برای مقابلە با ترور، به اقلیم نیز داده شده، قدردانی کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت رسمی ریاست اقلیم کردستان، نچیروان بارزانی طی دیدار با ماتیو تولر سفیر آفریکا در عراق، به گفتگو درباره وضعیت عراق و تحولات سیاسی و امنیتی این کشور، روابط عراق و اقلیم کردستان با آمریکا و گسترش این روابط، گفتگوهای استراتژیک آمریکا و عراق، تهدید ترور، مقابله با داعش و ضرورت تداوم حمایت های ائتلاف بین المللی از عراق در جنگ با ترور، تلاش های در جریان برای حل مشکلات اربیل و بغداد و انتخابات آتی  عراق، گفتگو کرد.

رئیس اقلیم کردستان و سفیر آمریکا در عراق تاکید کردند که گذر از بحران های کنونی و چالش های پیشروی عراق مستلزم حمایت و همکاری میان طیف های مختلف این کشور است و جامعه جهانی نیز می تواند در این باره به عراق کمک کند.

بارزانی همچنین از کمک های نظامی اخیر آمریکا به اقلیم کردستان که در چارچوب کمک های این کشور به عراق در مقابله با ترور و تهدیدات داعش؛ به وزارت پیشمرگ اقلیم نیز تحویل داده شده، قدردانی کرد.

ماتیو تولر نیز با اشاره به اهمیت نقش اقلیم در ایجاد ثبات در منطقه، بر حمایت کشورش از اقلیم کردستان مقتدر در چارچوب عراق فدرال تاکید کرد.

آخرین تحولات مربوط به شیوع ویروس کرونا و راهکارهای مقابله با آن در عراق و اقلیم کردستان، روابط عراق و اقلیم با کشورهای همسایه، وضعیت منطقه و اهمیت تلاش برای حفظ ثبات در خاورمیانه از دیگر موضوعات مورد گفتگو در این دیدار عنوان شده است.