انتشار:  چهارشنبه 26 شهریور 1399  ::  19:27   

نامگذاری سالن وزنه برداری فدراسیون جانبازان و معلولان به نام پهلوان «سیامند رحمان»

سرویس آذربایجان غربی- همزمان با سالروز ثبت رکورد تاریخی جهان پهلوان، «سیامند رحمان»، سالن وزنه برداری فدراسیون جانبازان و معلولان به نام این پهلوان نامگذاری شد.

به گزارش  کردپرس، این مراسم با حضور سید رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، محمود خسروی وفا رییس کمیته ملی پارالمپیک، عبدالحمید احمدی معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزار ورزش، حسین رضازاده قهرمان سابق وزنه برداری جهان و شروین اسبقیان رییس فدراسیون جانبازان و معلولان و جمعی از قهرمانان وزنه برداری معلولان برگزار شد.

چهار سال پیش در بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو، سیامند رحمان توانست درحرکت چهارم خود، وزنه ۳۱۰ کیلوگرمی را مهار و رکورد جهان را به نام خود ثبت کند.

 به منظور گرامیداشت یاد و خاطره پهلوان فقید، اسطوره بی‌بدیل وزنه‌برداری جانبازان و معلولین و قویترین ورزشکار دارای معلولیت جهان، این فدراسیون همزمان با سالروز ثبت بهترین رکورد وزنه‌برداری معلولین توسط آن مرحوم در مسابقات پارالمپیک ریو ۲۰۱۶، طی مراسمی اقدام به نامگذاری سالن وزنه‌برداری کمپ تیم‌های ملی جانبازان و معلولین به نام پهلوان "سیامند رحمان" کرد.

در این مراسم، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک اظهار کرد: مجموعه کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون جانبازان و معلولان پاک‌ترین و عزیزترین انسان‌هایی هستند که به وجود آنها افتخار می‌کنیم. اگر بخواهیم الگویی برای ورزش ایران معرفی کنیم، باید خسروی وفا و اسبقیان و ورزشکاران این حوزه را معرفی کنیم. ما بیش از مدال به اخلاق احتیاج داریم.

وی ادامه داد: سرمایه های اقتصادی همچون نفت و گاز ماندگار نیستند، اما سرمایه‌های اخلاقی و انسانی ماندگار هستند و در تاریخ می‌مانند. امروز کسی نمی‌گوید که چقدر نفت و گاز در صد سال گذشته سوخته است، اما همه از سیامند ها و رضازاده ها و شهیدان صحبت می‌کنند و این موضوع اهمیت دارد.

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: امروز صحبت در دنیا از قدرت نرم است، یعنی همه شهدایی که جان خود را فدا کردند تا ما در آسایش باشیم، یعنی کسانی که هستی خود را فدا کردند، یعنی قهرمانان ما و البته سیامند رحمان.

صالحی امیری عنوان کرد: کردها در این سرزمین ۳۵۰۰ سال قدمت دارند و در کنار دیگر اقوام، صاحبان این جغرافیا و شریف‌ترین انسان‌ها هستند. سیامند رحمان هم از این خطه و از میان این مردم ظهور کرد. او همیشه لبخندش جاری بود و این برآمده از فرهنگ کردی بود. اگر ما امروز در غرب امنیت داریم، مدیون این قوم هستیم.

در پایان این مراسم با حضور صالحی امیری، اسبقیان، احمدی، خسروی وفا و رضازاده هدیه نفیسی به پدر مرحوم سیامند رحمان اهدا شد و از سالن وزنه برداری جانبازان و معلولان که به نام مرحوم پهلوان «سیامند رحمان» نام گذاری شده بود، رونمایی شد.