سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  پنج‌شنبه 27 شهریور 1399  ::  09:33   

افزایش تقابل میان نیروهای روسی و آمریکایی در شمال شرق سوریه

سرویس جهان- سازمان دیده بان مستقر در انگلیس از افزایش تقابل میان نیروهای آمریکایی و روسی در شمال شرق سوریه خبر داده است.

 

به گزارش کردپرس، سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در انگلیس از افزایش تقابل میان نیروهای روسی و آمریکایی در شمال شرق سوریه خبرداده است.

این نهاد به نقل از منابع خود گزارش داد که نیروی گشتی آمریکایی در جاده موسوم به ام 4 در نزدیکی شهرک القحطانیه در از توابع شهر قامیشلو مستقر شده اند تا از عبور کاروان نیروهای پلیس نظامی روسیه جلوگیری کنند. همزمان گزارش شده که دو هلیکوپتر روسی و دو هلیکوپتر آمریکایی در این منطقه به گشت زنی پرداخته اند.

همچنین روز سه شنبه اعلام شد که یک هلیکوپتر آمریکایی  به دلایل نامعلومی در منطقه یرابیه مجبور به فرود اضطراری شده است. دیده بان حقوق بشر سوریه خبر سقوط هلیکوپتر آمریکایی در رسانه های سوریه را تایید نکرده است. با این حال نیروهای آمریکایی به سرعت به منطقه فرود هلیکوپتر وارد شدند. به گفته دیده بان حقوق بشر سوریه آمریکا در این منطقه محلی برای نشست و برخاست هواپیما احداث کرده است.

همچنین گزارش شده گشت های معمول آمریکا در منطقه نفت خیز رمیلان سوریه ادامه دارد.

در آخرین برخورد میان نیروهای روسی و آمریکیایی در شمال شرق سوریه، چند سرباز آمریکایی بر اثر برخورد خودروهای نظامی دو کشور با یکدیگر زخمی شدند.

کد خبرنگار: 40101