سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 27 شهریور 1399  ::  09:41   

ترکیه شش روستای استان دهوک اقلیم کردستان را بمباران کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- جنگنده های ارتش ترکیه بار دیگر روستاهای مرزی اقلیم کردستان را هدف حمله قرار داده و شش روستا را در استان دهوک به شدت بمباران کردند.
 

به گزارش کردپرس، حملات هوایی و زمینی ارتش ترکیه به مناطق مسکونی اقلیم کردستان که به بهانه اقدام علیه پ.ک.ک، صورت می گیرد؛ ادامه داشته و در آخرین حمله، جنگنده های ترک، شش روستا را در استان دهوک هدف قرار دادند.

قادر احمد از ساکنین منطقه درکار واقع در زاخو از توابع استان دهوک در این مورد به سایت خبری ژیان گفت که روستاهای شرانشی علیا و سفلی و روستای شیشی در درکار به شدت بمباران شده است و چندین ساعت پس از حمله نیز پرواز جنگنده ها بر فراز آسمان منطقه ادامه داشته است.

همچنین در منطقه باتیفا از توابع زاخو نیز روستاهای کشان، رویسی و بانک هدف قرار گرفته شده و مساحت بسیاری از زمین های کشاورزی و پوشش گیاهی این مناطق دچار آتش سوزی شده و خسارات بسیاری به محصولات کشاورزان و باغداران منطقه وارد شده است.

حملات ترکیه به اقلیم تحت عنوان اقدام علیه پ.ک.ک، از سال های پیش آغاز شده و پس از شکست آتش بس و مذاکرات صلح  میان ترکیه و پ.ک.ک، این حملات از سر گرفته شده و تاکنون  موجب جان باختن و مجروح شدن شمار بسیاری از مردم عادی این مناطق و نیز خسارات شدید به زیرساخت های آن ها شده است.

بنا به اعلام مسئولین این مناطق بیش از500  روستا در مناطق مرزی اقلیم کردستان و به ویژه در دامنه های قندیل به دلیل حملات هوایی ترکیه، خالی از سکنه شده است.