انتشار:  پنج‌شنبه 27 شهریور 1399  ::  10:14   

وزیر امور خارجه ترکیه:

تنش ها در ادلب ادامه داشته باشد روند سیاسی پایان خواهد یافت

سرویس ترکیه - وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی تداوم تنش ها در ادلب را دلیلی بر اتمام روند سیاسی بحران سوریه خواند.

به گزارش کردپرس، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در گفتگوی اختصاصی با تلویزیون CNN TÜRK، با اشاره به آخرین وضعیت سامانه دفاع موشکی S-400 در ترکیه عنوان کرد: «این سامانه هنوز در ترکیه به حالت فعال درنیامده است. اقدامات و آماده سازی ها ادامه دارد ولی هنوز فعال نشده است. اقداماتی که در خصوص فعال سازی این سامانه باید صورت بگیرد را نیروهای نظامی می دانند. ما این سامانه را به دلیل این که نیاز اساسیمان است خریداری کردیم».

وزیر امور خارجه ترکیه در ادامه اظهارات خود با انتقاد از امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه تصریح کرد: «ماکرون پس از موفقیت های ترکیه در عملیات های چشمه صلح و لیبی دچار بیماری هیستریک شده است. از عملیات چشمه صلح بسیار ناراحت شده است. در این اواخر گفتگوهایمان با طرف های فرانسوی نیز کم شد. ماکرون باید با عقل سلیم حرکت کند. در هر موضوعی میخواهد نقش بازی کند. دیگر شرایط به نوعی شده است که بعضاً با گفتن فرانسه کشورهای اروپایی نیز می خندند‌. امکان ندارد ماکرون رهبر منطقه شود».

چاووش اوغلو در خصوص مسئله ادلب نیز گفت: «قبل از هر چیزی ما باید آتش بس را در ادلب حفظ کنیم. جلساتی که پیرامون این مسئله صورت می گیرد بسیار مثبت است. در عرصه عمل نیز باید ثبات ایجاد شود. تنش ها در ادلب اگر ادامه داشته باشد روند سیاسی را می تواند به پایان برساند. آتش بس در سوریه باید ادامه داشته و کمی بیشتر بر روی روند سیاسی تمرکز شود»

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه